Vybírejte interiérové doplňky, které vám udělají radost

Jan 6, 2018 by

Vybírejte interiérové doplňky, které vám udělají radost

Domácnost každého z nás je takovou pomyslnou svatyní. Místem, kde se musíme cítit dobře, pohodlně a komfortně. Toho lze samozřejmě docílit nejrůznějšími způsoby. Někdo si danu místnost vymaluje, jiný investuje do podlahové krytiny a ten třetí se spolehne na bytové dekorace a textilní doplňky.

Jestliže už dlouhou dobu uvažujete o změně vlastní domácnosti, přinášíme vám pár praktických tipů, jež vám možná pomohou. Představíme vám tři oblíbené produkty, které můžete umístit do odlišných typů místností a zaručeně vám přinesou pozitivní změnu.

Záclony přispívají k útulnosti obydlí

Ano, kdo by to byl řekl, že právě záclony mohou tak výrazným způsobem ovlivnit dané prostředí. Ale je tomu opravdu tak. Spousta lidí mnohdy zapomíná na tento interiérový prvek a pak se diví s pusou do kořán, jak dokáží záclony proměnit několik metrů čtverečních, ať už jde o bytové jednotky nebo rodinné domy.

V tomto směru byste měli klást důraz na praktické materiály, takže ideálně 100% polyester. Výška a délka jsou samozřejmě individuálními záležitostmi. Hlavně podle toho, jestli je budete umísťovat v kuchyni nebo v obývacích pokojích a podobně.

U nákupu záclony hraje tu nejpodstatnější roli hlavně výsledný design. Ten je tím nepřehlédnutelným, co by ve vás mělo vzbudit pocity radosti a dobré nálady. Právě v takových prostorách se musíte cítit nejlépe. Co se týče vzorů záclon, máte určitě na výběr.

  • Abstraktní vzory
  • Moderní záclony
  • Květinové vzory
  • Tradiční produkty
  • Pruhy
  • Geometrické obrazce a mnohé jiné

Kvalitní povlečení na postel

Když už jsme ve výčtu tohoto textilního sortimentu, zaměříme se na další kategorii interiérových doplňků. Mezi ně lze s klidným srdcem zařadit také povlečení. To bývá nedílnou součástí hlavně ložnic a dětských pokojů, popřípadě místností, kde ubytováváte své hosty.

Jen si připusťte sami, že když vejdete do domácnosti s originálním povlečením, upoutá to vaši pozornost v dobrém slova smyslu. Natož, když byste měli možnost ulehnout do měkoučkých látek. Zde vás čeká také velice pestrý výběr sortimentu. V první řadě si ujasněte, zda sháníte povlečení do dětského pokoje nebo do klasické ložnice pro dospělé. Tomu mohou mimo jiné odpovídat také výsledné rozměry.

Co se týče zapínání, oblíbené jsou pravděpodobně tyto varianty.

  • Zapínání na knoflíky
  • Zapínání na zip

Každý člověk má tak trochu jiné potřeby, a to nemáme na mysli pouze volbu barvy či grafického symbolu, jako spíše výrobního materiálu. Proto se snažte vždy vybírat povlečení na postel té nejlepší kvality, jež bude blízké vaší pokožce. Volit lze například z bavlny, saténu, mikrosaténu, flanelu, mikroflanelu, krepu nebo kombinace s polyesterem a bambusovým vláknem.

Udělejte si pohodlí v sedacím vaku

Do třetice zmíníme produkt, který na útulnosti vašeho interiéru jistě přidá. Je to sedací vak, s nímž se nejčastěji setkáte buď v dětském pokoji, obýváku či v pracovně, kde plní úlohu velice příjemné relaxace. Kdo se nikdy nezkusil posadit do takého vaku, nemá ani trochu ponětí o tom, jak je to měkké a komfortní.

Dnes už nejsou sedací vaky jen povalující se textilní pytle po domácnosti. Nyní je jim přisuzována mnohem důležitější role, a to díky bezpočtu originálních tvarů a výsledných vzhledů. V současnosti sedací vak bez semenečního problému zkombinujete s libovolným interiérem. V něm může tvořit nenápadný prvek pro odpočinek nebo se naopak stane nepřehlédnutelnou dominantou místnosti.

Tak neváhejte a pořizujte nové vybavení interiéru nabývající nejrůznějších podob. Ať už se zaměříte na záclony, povlečení či sedací vaky neopomínejte na kvalitu, kterou vám v nadstandardním rozsahu přináší společnost Dante.

Podobné články

Sdílet článek