Připravte se na léto a pořiďte si nový zahradní nábytek

May 19, 2022 by

Připravte se na léto a pořiďte si nový zahradní nábytek

Letní sezóna se blíží doslova mílovými kroky, proto je nejvyšší čas se na ni řádně připravit. Většina z nás v tomto období tráví čas venku, na terasách, v pergolách či altánech. Právě tohle jsou příjemné oázy klidu, které byste si měli zařídit do nejmenšího detailu. A začít musíte tím podstatným. Je to zahradní nábytek.

Co si představit pod zahradním nábytkem?

Zahradní nábytek je poměrně široký pojem, za nímž se skrývá velká spousta produktů. Jednotlivé části zahradního nábytku budete volit s ohledem na to, jak velký prostor máte k dispozici. Ledacos se dá vybrat na plochu o velikosti 2×2 metry, natož na místo o rozloze 3×4 metry a větší. Jestliže nedisponujete spoustou místa, nemusíte za každou cenu volit celý zahradní set. V rámci jednotlivých kusů máte určitě na výběr.

 • Stůl
 • Židle
 • Křeslo
 • Polohovací lehátko
 • Lavice
 • Odkládací stolek

Výrobní materiál zahradního nábytku

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv kus zahradního nábytku, jednu z nejpodstatnějších rolí hraje výrobní materiál. Ten se ve značné míře promítá nejenom do celkového designu. Přináší také konkrétní vlastnosti nábytku, které vám mohou vyhovovat a nemusí. A jaké jsou nejčastější výrobní materiály?

 • Plastový zahradní nábytek
 • Dřevěný zahradní nábytek
 • Kovový zahradní nábytek
 • Ratanový zahradní nábytek

V případě plastu jde o jednu z nejekonomičtějších variant. Pořídit ho můžete v mnoha barevných odstínech, snadno se udržuje a jeho hmotnost je doslova nízká. Některé modely zahradního nábytku navíc lze složit. Na druhou stranu jeho pevnost nemusí být tou největší výsadou stejně, jako životnost, kdy se na něm při venkovním uskladnění podepíše zub času.

Dřevěný zahradní nábytek působí na pohled přírodním dojmem. Jestliže máte zařízenou terasu ve stylu dřeva, je to jasná volba. Elegantnější vzhled, příjemný pocit na omak, ale i vyšší bytelnost. Tohle všechno jsou vlastnosti, které mohou být vykoupeny trochu vyšší náročností z hlediska údržby. Dřevěný zahradní nábytek byste měli čas od času natřít, navíc, když ho budete mít neustále venku.

Z pohledu luxusního vzezření se nabízí také kovový zahradní nábytek. Ten v mnoha směrech působí doslova romantickým dojmem. Snadno se udržuje a hodí se v podstatě do jakéhokoliv exteriéru. Jestliže hledáte něco lehčího s dlouhou životností bez rezavění, vsaďte na hliník.

Nakonec ani ratanový zahradní nábytek není k zahození. Přírodní podoba, pohodlí a stylovost jsou mu naprosto vlastní. V případě ratanu můžete vsadit na ryze přírodní materiál nebo dáte přednost umělému ratanu, který se bude asi o něco lépe udržovat.

Příslušenství pro zahradní nábytek

Pořízením vybraného zahradního nábytku pochopitelně nemusíte končit. Chcete-li si dopřávat maximálního komfortu a pohodlí, investujte i do dalšího příslušenství. Typickým příkladem je polstrování. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv zahradní sety, vždy si můžete koupit vhodné podsedáky. Ty padnou jako ulité na židle i do křesel. Kapitolou samou o osobě jsou pak velká polstrování pro zahradní lehátka. Na druhou stranu můžete investovat i do ochranných obalů, pod které schováte nábytek za nepříznivého počasí nebo přes zimu.

Zahradní nábytek pochopitelně může nabývat odlišných podob, o tom jste se mohli přesvědčit ve výše uvedených řádcích. Pokud by vám to však bylo stále málo, pořiďte si na zahradu ještě další obdobné doplňky.

 • Houpací lavice
 • Houpací síť
 • Zahradní sprcha

Postarejte se o to, že večery trávené s vašimi blízkými na terase budou o pohodlí a relaxaci. Investujte do zahradního nábytku, který vám bude přinášet radost po vizuální stránce a díky němuž budete moci odpočívat kdykoliv se vám zlíbí.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek