Jak poznat kvalitní povlečení

Jul 28, 2014 by

Jak poznat kvalitní povlečení

Chcete mít co nejpohodlnější spánek a soustředíte se jak na výběr vhodné postele, tak i peřin a polštářů? Neměli byste zapomínat také na výběr vhodného a hlavně kvalitního povlečení, abyste se cítili komfortně a svůj spánek si tak klidně užili. Jelikož je povlečení důležitou součástí postele, má ho tedy každá žena do zásoby. Důležité je si ale vybírat takové povlečení, aby bylo kvalitní a ochránilo vaši postel od nečistot a zároveň mělo dlouhou životnost. Ne vždy musí být pravidlem, že čím vyšší je cena, tím vyšší je kvalita.

To stejné platí také i u materiálu, kdy nemusí vždy jemné povlečení znamenat jeho kvalitu. My vám tedy v následujícím článku poradíme, jak poznáte kvalitní povlečení bez ohledu na cenu nebo materiál.

Podle čeho vybírat povlečení?

Hlavním bodem výběru je se zaměřit na porovnání kvality a ceny. Prohlédněte si kvalitu povlečení a poté zvažte, zda cena této kvalitě odpovídá. Je zbytečné platit více, než byste měli. S kvalitou povlečení úzce souvisí i materiál, který byl na výrobu použit. Jelikož budete povlečením během spánku doslova obklopeni, měli byste se zaměřit na jeho tvrdost nebo měkkost, aby vám povlečení na dotek, a poté i během spánku, vyhovovalo. Zaměřte se také i na odolnost, aby vám povlečení sloužilo dlouho a myslete i na praní. Také si rozmyslete, zda preferujete knoflíky, zip nebo šňůrky.

Typy povlečení

Povlečení může být nejen z bavlny, ale také i flanelové, krepové a saténové. Povlečení z bavlny je vhodné především pro alergiky, jelikož se jedná o přírodní produkt, a proto nezpůsobuje například vyrážky a má antibakteriální funkci. Bavlna vás může také i v zimním období příjemně zahřát. Flanelové povlečení ocení především děti, jelikož je často vyráběné s dětskými motivy. Stejně tak jako bavlna krásně hřeje, tudíž se nemusíte bát, že by byla vašim dětem zima. Krepové povlečení ocení především ženy, jelikož není náročné na údržbu. Díky jeho materiálu nevyžaduje časté žehlení, jelikož vypadá stále jako nové i po vytažení z pračky. Saténové povlečení díky svému lesklému vzhledu a jemnému materiálu vypadá velice elegantně. Hodí se tedy především do moderně zařízených domů a v letních měsících vás krásně zchladí.