Tepelná čerpadla jsou trendem současné doby

Jan 12, 2022 by

Tepelná čerpadla jsou trendem současné doby

Každý jistě zaznamenal, jak v současnosti narůstají náklady elektřiny a plynu. To se určitě nelíbí žádnému majiteli nemovitosti, který chce svůj dům vytápět bezstarostně a ekonomicky. Navíc v kombinaci s ohřevem teplé vody. Pakliže spadáte také do této kategorie lidí, máme pro vás řešení. Jsou to tepelná čerpadla nabývající odlišných podob dle toho, odkud je teplo čerpáno.

 • Teplo ze vzduchu.
 • Teplo z vody.
 • Teplo ze země.

Výhody tepelných čerpadel

Nežli se rozhodnete pro montáž tepelných čerpadel, měli byste vědět, v čem vlastně spočívají přednosti tohoto důmyslného řešení. Tím největším kladem je bezpochyby velká úspora finančních prostředků. Oproti běžnému vytápění to v závislosti na velikosti nemovitosti může být až několik desítek tisíc korun ročně. K tomu se pochopitelně přidávají i ostatní výhody.

 • Tepelná čerpadla jsou naprosto bezúdržbová.
 • Využít můžete dotaci na realizaci takového projektu.
 • Váš zdroj tepla nebude vylučovat žádný kouř a podobné látky do ovzduší.

Montáž tepelných čerpadel je víceméně neomezená. V rámci návrhu vhodného řešení lze provádět skutečné divy. To znamená, že výsledné instalaci se meze nekladou. Ve výsledku můžete takové čerpadlo napojit na fotovoltaiku, a ještě více zefektivnit tento zdroj tepla a finanční úspory. Není se tedy čemu divit, že tepelná čerpadla v posledních letech patří k nejracionálnějším volbám z pohledu vytápění a ohřevu vody.

Montáž tepelných čerpadel v rukou odborníků

Pokud se rozhodnete pro tepelné čerpadlo ve své nemovitosti, pak zapomeňte na jakékoliv realizace svépomocí. Předpokladem úspěšného a efektivního projektu jsou letité zkušenosti a odbornost. A právě tu musíte hledat u naprostých profesionálů. Ti vám pomohou ve všech směrech.

 • Návrh funkčního řešení.
 • Pomoc při žádosti o dotaci.
 • Montáž tepelných čerpadel.

Volba vhodného dodavatele nesouvisí jenom s prvotní instalací. Myslet musíte i na případné kontroly, servisní zásady, úpravy a cokoliv jiného. Realizátorem by tak měl být někdo, kdo dokáže tohle všechno nabídnout.

Revize je naprostou nezbytností

V závislosti na typu chladiva v soustavě tepelného čerpadla je třeba dodržovat i patřičné revize. Pravidelné kontroly se týkají nejenom komerčních objektů, ale v některých případech i těch rodinných. I v tomto směru vám přijde vhod profesionál, který je schopen realizovat patřičné zkoušky těsnosti podle příslušného zákona.

Odborný servis tepelných čerpadel

Jak už plyne z výše uvedených řádků, není to pouze montáž tepelných čerpadel pod taktovkou odborné firmy. Důležitý je také servis tepelných čerpadel. Pokud například už máte realizované jakékoliv řešení, které vykazuje určité problémy a o jeho správné funkčnosti máte obavy, volejte servis s komplexními službami.

 • Vyhledávání netěsností.
 • Výměny komponent.
 • Nastavení a oživení tepelného čerpadla.
 • Opravy nefunkčnosti.

Servis tepelných čerpadel je tak důležitou službou, která je pro tato zařízení velice důležitá. Pokud totiž chcete mít tepelné čerpadlo v té nejlepší technické kondici, je vhodné ho nechat podrobit odborné kontrole. U starších zařízení to platí dvojnásob. Jedině tak bude zajištěn jeho bezproblémový a efektivní chod.

Specialisté na tepelná čerpadla

Zaujaly vás přednosti tepelných čerpadel? Máte zájem o instalaci tohoto zařízení nebo potřebujete opravit problémy na starém tepelném čerpadle? Potom volte profesionály v oboru, mezi které mimochodem patří i společnost ELCOOL. Montáž a servis tepelných čerpadel, včetně přidružené techniky, jakou jsou například klimatizace. Nechte si navrhnout funkční, efektivní a úsporné řešení šité na míru.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek