Nejoblíbenější materiály pro podlahy do interiéru? Dřevo, laminát a vinyl!

Aug 11, 2015 by

Nejoblíbenější materiály pro podlahy do interiéru? Dřevo, laminát a vinyl!

To že jsou v současné době do domácností oblíbené zejména hladké podlahové krytiny s elegantním dřevěným designem, je skutečnost, která asi nikoho nepřekvapí. Podlahové krytiny s dřevěným dekorem přesně splňují současné architektonické trendy v oblasti interiérového vybavení.

Existují však různé druhy kratin, které mají dřevěný dekor. Nejoblíbenější jsou v současnosti 3 – dřevěné podlahy z masivu, laminátové podlahy a moderní vinylové podlahy. Jaké jsou přednosti jednotlivých materiálů? Na to se zaměříme v dnešním článku.

Začneme klasikou – dřevěné podlahy

I když ostatní druhy podlah dokáží díky moderním technologiím výroby dosáhnout opravdu věrohodného vzhledu dřevěných materiálů, stále ještě velké procento domácností nedá na klasické dřevěné podlahy z masivního dřeva dopustit. Dřevěné podlahy z masivu jsou totiž stále ještě jediným druhem podlahových krytin, který se dá renovovat a rekonstruovat. Zatímco u ostatních druhů podlah když dojde k jejich poškození, je nutná výměna, dřevěné podlahy se dají opravit. I při poškození opotřebením se dá dřevu opět navrátit jeho přirozená krása. Jak probíhá renovace parket, se můžete dozvědět ZDE.

01

Laminátové podlahy – vyrovnaný poměr kvality a ceny

Laminátové podlahy jsou nejčastěji využívanou podlahou v českých domácnostech. Především díky své nízké ceně. V porovnání s vinylovými a dřevěnými podlahami jsou bezkonkurenčně nejlevnějším druhem. Mnohdy je cena i několikanásobně nižší. I přes relativně nízkou cenu ale disponují laminátové podlahy moderním a elegantním vzhledem, nejčastěji právě v imitaci dřevěných materiálů. Nabízí vyrovnaný poměr kvality a ceny. Nabídka druhů a motivů je opravdu pestrá.

02

Vinylové podlahy – moderní krytina

Vinylové podlahy jsou na trhu zatím nejnovějším materiálem, který imituje dřevo. Vyrábí se v provedení plovoucích podlah, ale i pro lepení dílců a také jako linoleum. Nejčastějšími motivy jsou imitace přírodního dřeva, ale nechybí ani kamenné vzory. Vinyl je materiálem, který je antialergenní. Podlahy z vinylu se tedy skvěle hodí do domácností s alergiky. Povrchová úprava je velmi odolná proti poškození a naprosto voděodolná.

03

Podobné články

Sdílet článek