Máte jasno v pojištění vaší nemovitosti?

Oct 30, 2015 by

Máte jasno v pojištění vaší nemovitosti?

Požár, přepětí v síti, příliš prudký déšť, kroupy, velký mráz, prasklé potrubí, nebo třeba neopatrný soused, zloděj, vandal – to je jen velmi krátký výčet událostí a faktorů, které mohou způsobit velké škody na vaší nemovitosti a jejím vybavení. Jedinou ochranou proti poničení či úplnému zničení věcí je řádné pojištění. Víte, jaké vybrat právě pro váš dům nebo byt?

Existují 3 varianty

Pojišťovny nabízí hned 3 druhy pojištění, které se vztahují k nemovitostem. V jejich rozlišení se hodně tápe, a právě proto vám přinášíme přehled toho nejdůležitějšího, co byste o pojištění vašeho majetku měli vědět.

  1. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na byt nebo rodinný dům a na jeho přilehlé stavení součásti. V pojištění jsou zahrnuty také malé stavby, jako je studna, žumpa apod. a obvykle také vybavení zahrady jako je oplocení, rostlinné kultury atd. Pojištění nemovitosti je základ, který by si měl zařídit každý zodpovědný majitel bytu či domu.

  1. Pojištění domácnosti

Vztahuje se pouze na věci movité, které se nachází u vás doma. S pojištěním máte jistotu, že vám pojišťovna vyplatí finanční kompenzaci v případě, že budou poškozeny například spotřebiče, koberce, nábytek apod. Vztahuje se také na odcizení cenností a peněz a pojistit je možné i domácí zvířata (ovšem ne ta, která chováte za účelem zisku). Výhodné pojištění domácnosti je to, které v sobě zahrnuje i pojištění odpovědnosti. To vás kryje pro případ, že druhé osobě způsobíte majetkovou nebo zdravotní újmu.

  1. Pojištění majetku

Majetkové pojištění kryje škody, které jsou způsobeny na věcech movitých i nemovitých. Tento typ pojištění je cenově výhodnější, než když platíte obě předchozí pojistky zvlášť. Je ale třeba dobře sledovat rozsah krytí, protože seznam movitých i nemovitých věcí může být omezen.

Nevíte si s výběrem vhodného pojištění stále rady? Přečtěte si určitě i tento článek.

Podobné články

Sdílet článek