Jak najít nejlepší pojištění domácnosti

Jul 18, 2014 by

Jak najít nejlepší pojištění domácnosti

Pojištění rozhodně není levnou záležitostí. Pokud se i vy nacházíte v situaci, kdy rozhodujete o druhu a volbě pojištění domácnosti, možná vás již s nějakými nabídkami oslovili samotné pojišťovny nebo finanční zprostředkovatelé (tzv. pojišťováci). Obvykle ale tyto nabídky nebývají příliš výhodné. Dnes již na tom pojišťovny ale nejsou stejně jako dřív – konkurence je čím dál intenzivnější, a to především díky internetu.

Právě pomocí webových stránek si dnešní zákazníci mohou jednoduše hromadně porovnat mnoho nabídek pojištění od různých poskytovatelů. I vy si tak můžete najít výhodné pojištění domácnosti, které bude jak levné, tak i přizpůsobené vašim potřebám – nebudete platit za to, co nepotřebujete. Představíme vám zde postup, pomocí kterého můžete porovnání pojištění provést velice rychle. Od snížení výdajů na pojištění domácnosti vás dělí v podstatě jen minuty.

Jak se srovnává pojištění domácnosti na internetu?

S výběrem pojištění vaší domácnosti vám velice efektivně pomohou internetové srovnávací služby, jako je například web epojisteni.cz. Na něm si můžete vyhledat aktuální nabídky majetkového pojištění. Stačí kliknout na položku Užitečná pojištění a zvolit Majetek. Samozřejmě j k dispozici i více užitečných služeb, jako je třeba pojištění zvířat, životní pojištění nebo pojištění právní ochrany. Nabídky všech těchto pojištění můžete jednoduše porovnávat a přizpůsobit si je vašim potřebám. Podívejme se ale na to, co budete muset uvést pro sestavení nabídky na pojištění domácnosti.

Po volbě pojištění majetku na vás bude čekat formulář, ve kterém budete muset uvést informace o pojišťovaném předmětu. Buď si můžete nechat pojistit samotnou nemovitost (například dům nebo byt), samotnou domácnost (vybavení) anebo rovnou kombinaci těchto dvou variant. Následně pak uvedete adresu, na níž se pojišťovaný objekt nachází, protože tento údaj pojišťovny využívají pro stanovení výše ceny pojistky. Po vyplnění kontaktních údajů formulář odešlete. Pak budete muset specifikovat druh nemovitosti, jak často ji obýváte, jestli se nachází v oblasti, kde proběhly záplavy a další detaily, potřebné pro kalkulaci pojistného. Následně stačí kliknout na tlačítko Vypočítat. Zobrazí se vám přehledný výpis nabídek, z nichž si můžete vybrat.

Podobné články

Sdílet článek