Koupě bytu v osobním vlastnictví

Oct 25, 2014 by

Koupě bytu v osobním vlastnictví

Pořízení bytu v osobním vlastnictví není vůbec jednoduché. Kromě ceny je totiž důležitá také poloha bytu, jeho orientace, podlaží a vybavenost. Existují ale i další faktory, na které se někdy zapomíná, nicméně mohou mít významný vliv na kvalitu vašeho bydlení – vztahy mezi obyvateli bytovky a jejich ochota provádět vylepšení domu.

Aktuálně je to důležité zejména v případě zateplení a výměny balkonů a oken. V tomto článku najdete několik tipů, které vám pomohou s koupí kvalitního bytu v osobním vlastnictví.

Jak vyhledat vhodné byty?

Při snaze o zakoupení bytu v osobním vlastnictví si mnoho lidí obrátí na realitní kanceláře. Jejích nabídky sice mohou být bohaté (zejména v případě realitních agentur, které sdružují nabídky mnoha společností), nicméně mají jednu podstatnou nevýhody – ceny jsou nevýšeny o provizi která se může pohybovat v desítkách nebo i stovkách tisíc korun. Sice díky realitní kanceláři můžete získat poměrně kvalitní právnické služby (to ale samozřejmě závisí na nabídce jednotlivých společností), nicméně výhodnější pro vás pravděpodobně bude spolehnout se na vlastní schopnosti, potřebné informace si vyhledat na internetu a teprve na detaily si najmout právníka.

Vyhledávejte byty v osobním vlastnictví pomocí internetu. K těm nejoblíbenějším realitním portálům patří weby sreality.cz a bezrealitky.cz, na kterých najdete tisíce nabídek na prodej jak bytů, tak i domů a pozemků. Vyhledávání na těchto stránkách je velice jednoduché a zvládne ho každý.

Koupě bytu v exekuční dražbě

Vyzkoušet ale můžete i vyhledávání v exekučních dražbách. S jeho pomocí můžete objevit velice atraktivní nabídky, nicméně budete muset počítat s tím, že vypsané vyvolávací ceny nejsou v žádném případě konečné – byty se v těchto dražbách prodávají za ceny podobné těm tržním, nicméně něco přeci jen ušetřit můžete. Mnoho nabídek najdete na webu Portaldrazeb.cz.

Podobné články

Sdílet článek