Jak ušetřit při stěhování

Apr 11, 2017 by

Jak ušetřit při stěhování

Některé stěhovací společnosti nabízejí své služby poměrně draze, zatímco jiné mají přiměřené ceny. Jednou z poměrně dobrých variant nabízejících optimální poměr mezi cenou a výkonem je levné stěhování v Praze. Najmutím levné společnosti se dá často ušetřit hodně peněz. Jakými dalšími způsoby ještě můžete ušetřit?

Určitě byste si měli vytvořit dobrý stěhovací plán včetně časového harmonogramu, protože dobrým plánem můžete předejít nečekaným dodatečným nákladům. Ještě před započetím samotného stěhování byste měli udělat důkladnou probírku věcí. Vyplatí se nestěhovat věci, které již nebudete potřebovat. Takové nepotřebné věci můžete prodat, darovat nebo vyhodit. Pokud by vás stěhovala specializovaná firma, zaplatíte za odpracované hodiny, objem stěhovaných věcí či každého pracovníka navíc.

Každopádně se hodí zvážit, jestli se dokážete přestěhovat svépomocí, nebo si potřebujete najmout stěhovací firmu. Zde je však nutno poznamenat, že někdy může vyjít lépe si někoho najmout, protože zkušení pracovníci dobře vědí, co dělají. Některé dílčí úkony si však můžete i v případě pronajmutí služeb stěhováků udělat sami a ušetřit tím.

Stěhování se dá zvládnout levně

Pro ušetření používejte vlastní balicí materiál a všechno si zabalte sami. To samé platí o demontáži a montáži nábytku, kterou si můžete nechat udělat od stěhovací firmy za příplatek, ale stejně dobře to šikovní lidé zvládnou vlastními silami. V případě objemnějšího nebo jinak specifického předmětu si zjistěte, jak velký je za jeho odstěhování příplatek, ať se s ním nemusíte tahat sami, protože to je většinou kámen úrazu.

Když budete stěhovat vlastními silami, musíte si k tomu pronajmout nějaké větší autu a zajistit dostatečný počet lidí na nakládku a vykládku. V případě specializované firmy se klidně můžete dotázat na možnou slevu a také se vyplatí porovnávat více nabídek, abyste zvolili pro vás nejvýhodnější.

Pro stěhování vybírejte nejvhodnější čas. V době, kdy mají stěhovací společnosti méně zakázek, mohou nabízet o něco výhodnější sazby. V tomto případě jde hlavně o zimní měsíce, kdy se příliš lidé nestěhují. Naopak nejvíce práce mívají stěhovací firmy o prázdninách.

Sdílet článek