Inspekce nemovitosti vhodná při prodeji i nákupu

May 9, 2018 by

Inspekce nemovitosti vhodná při prodeji i nákupu

Rozhodli jste se pořídit si vysněnou nemovitost typu rodinný dům nebo bytová jednotka? Pak určitě toužíte po tom zakoupit kvalitně zhotovený objekt, jenž vám bude přinášet radost po zbytek vašeho života a nebudou s ním jakékoliv problémy.

Jenže, jak toho docílit, když nikdo ve vaší rodině není stavař a realitní makléř či prodejce nemovitosti vás jen ubezpečuje o jejím dokonalém stavu? V takovém okamžiku se vyplatí investovat do služby, kterou lze označit jako kontrola nemovitosti.

Kontrola objektu pod drobnohledem odborníka

Inspekce nemovitosti je ve své podstatě souborem činností, jíž provádí kvalifikovaná osoba s dlouholetou praxí v této oblasti. Pod dohledem takového člověka dojde ke kontrole vámi vyhlédnutého rodinného domu či bytu.

Během samotné inspekce jsou prohlíženy všechny zásadní části nemovitosti a zkoumán její skutečný stav, jež nemusí být běžnému laikovy na první pohled znám.

  • Celková statika objektu
  • Zdravotní nezávadnost stavby
  • Hydroizolace a provedení povrchů
  • Změření úniků tepla
  • Zvuková izolace apod.

Kompletní inspekce nemovitosti ak odhalí vše zásadní, co je při koupi nebo i prodejci budovy podstatné a lze z takových informací vyvodit jisté důsledky.

Zpráva o stavu budovy

Důležité je zmínit to, že takto provedená kontrola nemovitosti nekončí ihned po prohlídce. Jejím výstupem bude dopodrobna zpracovaná zpráva o stavu budovy, kde budou zaneseny případné nedostatky a její skutečný stav. A právě takový protokol se vám může hodit například při vyjednávání kupní ceny nebo jako jistota toho, že si kupuje objekt bez skrytých závad.

Službu „inspekce nemovitosti“ si objednávejte jen u zkušených odborníků, jež vám přinesou patřičné výsledky. Ideálně tak, když kontrolor za svoji práci ručí a dá vám například tříletou záruku na budoucí výskyt vad. To už vypovídá o značné profesionalitě.

Podobné články

Sdílet článek