Inspekce nemovitostí – Ing. Jiří Čížek

Sep 4, 2017 by

Inspekce nemovitostí – Ing. Jiří Čížek

Kdo jsem?

Patřím mezi tzv. inspektora nemovitosti.

V Česku má inspekce nemovitosti velmi krátkou historii, ale zákazníci ji začínají stále více objevovat. Patřím pod organizaci Nemopas, která je sdružená v profesní organizaci Asociace inspektorů nemovitostí (AIN). Jako certifikovaný inspektor nemovitosti mám vzdělání a praxi v oboru pozemních staveb a technického zařízení staveb.

Kde působím?

Kontaktujte mne a domluvíme si termín na inspekci Vaší nemovitosti. Mezi oblasti, kde provádím inspekce patří Praha a okolí Mělníka, Středočeský kraj.

Co je inspektor nemovitosti?

Služeb inspektorů nemovitostí využívají klienti, kteří plánují kupovat starší nemovitost a zajímá je skutečný stavebně technický stav.

Jak probíhá inspekce?

Základní inspekce nemovitosti je  zkoumání na daném místě, které trvá kolem 2 hodin. Na místě dojde k prověření stavu základů a nosných konstrukcí (stěn a stropů), nenosných příček, exteriéru a fasády, hydroizolačních a tepelných izolací, vnitřních instalací (voda, kanalizace, plyn, vzduchotechnika, elektroinstalace, vytápění), dveří, oken a mnoha dalších oblastí. Kontrolovány jsou sklepy, garáže a společné prostory, požární bezpečnost a hygienické podmínky.

Součástí inspekce nemovitosti je závěrečná zpráva, kde je zakreslen půdorys a kde je ověřená skutečná výměra bytu či domu, je  vyhodnocena lokality z hlediska územního plánování,  z hlediska požadavků investora, je vyhodnoceno životního prostředí a hlukové parametrů lokality.

Inspekce nemovitostí pomáhá kupujícímu i prodávajícímu na realitním trhu zjistit skutečný technický stav nemovitosti a pomáhám klientům následně ušetřit peníze za budoucí neplánované opravy nemovitosti a snížit riziko realitního obchodu.

PENB

Také nabízím svým klientům při inspekci nemovitosti pořízení tzv. Průkazu energetické náročnosti budovy – PENB, který je od 1. 1. 2013 povinný i v případě, že chce majitel nemovitost prodávat či pronajímat. Při posuzování PENB se více zaměřuji na problematiku spojenou s energetickou náročností budovy nebo nemovitosti.

Podobné články

Sdílet článek