Vyměňte sádrokarton za napínavé stropy

May 15, 2019 by

Vyměňte sádrokarton za napínavé stropy

Stropy v rodinných i komerčních objektech lze řešit nejrůznějšími způsoby. Dnes už to však nemusí být jen sádrokartonové provedení, na které je spousta lidí zvyklá. Velkým konkurentem této klasické varianty jsou napínavé stropy. Právě s nimi vás seznámíme trochu podrobněji.

Ve své podstatě jde o velice jednoduchý a zároveň dostatečně důmyslný stropní systém. Jeho základní částí je obvodová konstrukce a lehké membrány zhotovené z PVC. Plátno s podvojnou impregnací polymerními směsmi nabývající nejrůznějších podob.

Proč právě napínavé stropy?

Pro odpověď nemusíte chodit nikam daleko. Napínavé stropy jsou jako výrobní materiál velice pevné a odolné proti mechanickému poškození. Zároveň mají velkou nosnost například v okamžiku, kdy vás vytopí sousedé nad vámi. Dokáží udržet spoustu vody, po jejímž odčerpání v podstatě nic nepoznáte. S něčím takovým u sádrokartonových stropů jednoduše nemůžete počítat.

Napínavé stropy podléhají všem přísným normám z hlediska bezpečnosti, a to i té protipožární. Spolehnout se můžete na vysokou tepelnou odolnost, a to i směrem dolů. Klidně až do -50 °C. O ekologické nezávadnosti a nulovém zápachu už asi není třeba mluvit, protože nic takového zde není.

Napínavé stropy ceník vám navíc prozradí, že jde i o cenově zajímavé řešení.

Napínavé stropy jako designová součást interiéru

Z optického pohledu si nakonec necháme pravděpodobně to nejzajímavější. Napínavé stropy mohou nabývat nejrůznějších vzhledových podob, takže se stanou impozantní a nepřehlédnutelnou součástí jakékoliv místnosti. Proč se spoléhat na klasické a omšelé bílé stropy, když jim můžete vnuknout zcela jinou a lepší podobu?

Napínavé stropy jsou zkrátka inovativním řešením, které je spjato s minimální náročností a malými náklady. Proto o nich uvažujte nejenom v případě komerčních budov, ale také rodinných objektů.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek