Výhody krásné zahrady i v městském bytě

Jul 3, 2020 by

Výhody krásné zahrady i v městském bytě

Zahrada je snem mnohých, kteří žijí ve městě, a jen se smutkem přiznávají, že moderní města pro zahrady a zeleň nenabízí dostatek místa. Díky novým možnostem se ale zahrady i v městských bytech mohou stát realitou. Vertikální zahrady začínají být čím dál tím oblíbenější.

Proč mít zahradu i ve městě

Výhody zahrad jsou nespočetné. První a nejdůležitější je působení zeleně na duši. Již mnohokrát bylo prokázáno, že kontakt s přírodou pomáhá při odbourávání dlouhodobého a chronického stresu. Vertikální zahrady tak výrazně pomáhají při zvyšování kvality života.

Mezi další výhody, které domácí zahrady přináší, jsou čištění a zvlhčování vzduchu, které je vhodné především pro lidi s respiračními problémy. A dále mají také výborné akustické vlastnosti, které poskytují více soukromí, a starají se o regulaci teploty, a tak díky nim není uvnitř ani příliš zima, ani příliš teplo.

Zalévání

Ke každému květináči je velice snadný přístup a tak je zalévání každé květiny jednoduché. Navíc jsou vertikální zahradyuzpůsobeny tak, že voda z vrchních vrstev stéká dolů a zavlažuje tak květiny pod sebou, využije se tak všechna voda.

V případě zájmu je možné instalovat také systém IPI, který automaticky zavlažuje každou rostlinu a voda stejně tak jako v předchozím případě stéká dolů a vodou se v žádné chvíli neplýtvá.

Jednoduchá instalace

Díky modulárnímu systému jsou vertikální zahrady vhodné do jakéhokoli prostoru. Jejich umísťování na pevný závěsný systém přímo na stěnu zajišťuje, že není potřeba žádná další přídavná konstrukce, která by zabírala místo.

Jednotlivé květináče je možné umisťovat nad sebe a do stran, dokud má klient zájem, díky čemuž jsou vertikální zahrady vhodné do jakkoli velkého prostoru či mohou zabírat pouze jeho část a až v případě zájmu lze zahradu rozšiřovat.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek