Vše o dotacích na fotovoltaiku pro rodinné domy

Feb 8, 2020 by

Vše o dotacích na fotovoltaiku pro rodinné domy

Potřebujete snížit množství spotřebované energie na rodinném domě? Nechcete však nijak měnit svůj životní styl? V takovém případě se nabízí jen jedna možnost, a sice investovat do solárních panelů, respektive do fotovoltaiky. Pokud se do FVErozhodně investovat, můžete se přidat k lidem, kteří na fotovoltaickou elektrárnu získali dotaci. Stále totiž funguje dotační program Nová zelená úsporám, v rámci kterého lze získat i zmiňovanou dotaci na fotovoltaiku.

Pokud jste doposud o zmiňovaném dotačním programu neslyšeli, máme pro vás několik faktů, které se FVE týkají. Jaká fakta to jsou?

Lze získat dotaci až ve výši 155 tisíc korun

Možná si říkáte, že dotaci lze získat opravdu nízkou, ale není to tak. Dotaci lze získat až ve výši 155 tisíc korun, a to opravdu není malý finanční prostředek. Samozřejmě výše dotace se liší především tím, do čeho konkrétního chcete investovat, ale v případě investice do fotovoltaiky můžete počítat se zmiňovanou výší dotace. Zmíněná výše je určená zejména pro nejvýkonnější elektrárny, které nejvíce sníží množství spotřebované elektrické energie na rodinných domech.

Dotace jen pro majitele rodinných domů

Ptáte se, pro koho jsou dotace na fotovoltaiku určené? Jsou určené pro všechny majitele rodinných domů. Dotace se nevztahují na rekreační chaty nebo chalupy či na bytové jednotky, to je třeba poznamenat. Pakliže ale jste majitelem rodinných domů, můžete na dotaci dosáhnout, ať už jste právnická nebo fyzická osoba.

Nemusíte splňovat žádné technické podmínky

Dalším faktem, který se týká dotací na fotovoltaiku, je, že nemusíte splňovat žádné technické podmínky. Můžete získat dotaci jak na fotovoltaickou elektrárnu na starším rodinném domě, tak na novostavbě. Jen tedy toto opatření musí snížit aktuální spotřebu energií alespoň o dvacet procent, to je podmínka prakticky u jakéhokoli opatření, na které lze získat v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám dotaci.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek