Rekonstrukce kuchyně. Jak na ni?

Aug 19, 2014 by

Rekonstrukce kuchyně. Jak na ni?

Chystáte se na rekonstrukci kuchyně? Pak již asi víte, že budete muset vyřešit několik základních problémů – výběr samotného vybavení kuchyně, provedení úprav v instalaci a také rozhodnutí, jestli vše provedete sami nebo si najmete specializovanou firmu, která vše udělá za vás. Přinášíme vám několik praktických tipů, s jejichž pomocí bude rekonstrukce kuchyně jednodušší. Poradíme vám, na jaké vybavení byste měli ve vaší nové kuchyni mít, abyste si usnadnili život. Také rozebereme poslední trendy v oblasti kuchyňských elektrospotřebičů.

Na kolik vyjde rekonstrukce kuchyně?

Rekonstrukce kuchyně váš může stát několik desítek tisíc korun. Pokud ale budete chtít luxusní vybavení, můžete počítat i s částkou převyšující sto tisíc korun – záleží na volbě instalovaných elektrických spotřebičů, materiálu a designu kuchyňské linky a na druhu podlahy. Nejlevnější kuchyňské linky jsou sice k dispozici již za méně než deset tisíc, nicméně jedná se opravdu o základní varianty, které sice jsou vkusné, ale hodí se spíše na chalupu. Luxusní linky dělané na míru a vyrobené z masivního dřeva stojí okolo padesáti tisíc korun.

Pokud budete kuchyň používat často, doporučujeme vám na jejím praktickém vybavení nešetřit. I v dnešní době myček je dobré počítat s tím, že mnoho kusů nádobí budete umývat ručně. Proto se hodí instalace odkapávací vaničky do spodní části skříňky na talíře. Možná vám prodejce kuchyní bude tvrdit, že se tento klasický doplněk již nevyrábí nebo že jde o něco zastaralého, ale nenechte si její umístění vymluvit.

Ušetřit pak můžete na podlaze. Pokud máte základ podlahy v pořádku a jde vám jen o výměnu svrchní plochy, můžete zvolit ekonomické řešení a nechat si ji osadit klasickým PVC (které má mimochodem mnoho výhod – je prakticky bezúdržbové a dlouho vydrží). Včetně instalace vás to nemusí stát více než sedm tisíc korun (pokud k tomu tedy využijete služby soukromého řemeslníka, firma bude nejspíše dražší).

Podobné články

Sdílet článek