Poznejte kouzlo a výhody finské sauny

Mar 12, 2019 by

Poznejte kouzlo a výhody finské sauny

Finská sauna je pojmem, o kterém slyšel bezpochyby každý. Jen málokdo si však dokáže představit něco konkrétnějšího, respektive jak takové saunování funguje. Na úvod všeho bychom vás měli seznámit s tím, co je to vlastně finská sauna.

Jde o jistý prostor, jež je obvykle dřevěného charakteru a dobře odizolován. V této místnosti pak dochází k pozvolnému ohřívání teploty vzduchu. Důležitá a podstatná je i vlhkost vzduchu, kterou je třeba regulovat na té správné úrovni.

Hlavním topným článkem určitě nemusí být skutečný oheň, horké kameny a jejich polévání, jak je tomu například ve Finsku. Dnes už se používají i mnohé další zdroje tepla, třeba v podobě speciálních saunových kamen.

Finská sauna do každé domácnosti

Jestliže si myslíte, že vytvoření sauny je nějakým složitým procesem, vyvedeme vás z omylu. Vzhledem k vysoké popularizaci tohoto odvětví nabízí finské sauny velké množství dodavatelů. Dnes máte možnost saunu zakoupit jako praktický celek. To znamená taková kompletní skládačka včetně saunových kamen a dalšího vybavení a příslušenství. Tím mohou být podhlavníky, podlahové rošty, osvětlení, ale i saunová kosmetika. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou. A k čemu je nám vlastně proces saunování?

Výhody saunování

Tou asi největší předností finské sauny je bezpochyby posílení celkové imunity člověka. Nastartování tvorby bílých krvinek a eliminace jakýchkoliv virů v těle. Zkrátka zvýšení obranyschopnosti před tím, co na nás čeká venku a mezi ostatními lidmi.

Prostřednictvím saunování také regenerujete své tělo. To ocení hlavně pohybově nadšení jedinci, kteří díky tomu dají ulevit svému tělu. Ať už je vaše tělo unavené nebo jakkoliv namožené, právě saunování mu dokonale pomůže a dodá spoustu nových sil. A nutno podotknout, že nejenom těch fyzických. Pravidelný pobyt ve finské sauně se kladně podepisuje také na lepší náladě. Když si navodíte tento způsob relaxace, budete se cítit opravdu skvěle. A co dalšího vám přináší proces saunování?

  • Velice jednoduchým způsobem se zbavíte přebytečného množství těžkých kovů ze svého těla.
  • Podpoříte hladinu růstového hormonu.
  • Dokonale si zregenerujete mozek.

Jak můžete správně tušit, finská sauna je takovým malým zázrakem, jemuž lze jenom stěží cokoliv vytknout. Stačí se naučit tomu správnému postupu saunování a vše ostatní už přijde tak nějak samo.

Víte, jak se vhodně saunovat?

Proces saunování je velice jednoduchý a ve své podstatě i časově nenáročný. Základem všeho by mělo být omytí vlastního těla, protože do finské sauny budete chodit obvykle nazí, maximální s ručníkem před intimní partie těla.

Délka saunování je hodně individuální podle toho, kolik každý člověk snese. Pro dobré účinky by vám však mělo stačit deset až patnáct minut v teplé páře. Pak následuje úkon pozvolného ochlazování a několik minut relaxace a odpočinku. Když tohle všechno zopakujete ještě třikrát, docílíte dokonalého očistného procesu pro tělo i duši.

Pobyt ve finské sauně si velice rychle zamilujete a zjistíte, že jde vlastně o takový rituální proces, s nímž lze spojit i nejrůznější ceremoniály. Saunování zkrátka musíte přenést do takové roviny, že se pro vás stane vynikajícím přínosem a životním lékem.

Finské sauny zhotovené na míru

Pokud se vám nelíbí žádná z finských saun dostupných na trhu, máte pochopitelně na výběr. Využít můžete i služeb zkušených odborníků, jež vám v domě nebo u domu vytvoří finskou saunu doslova na míru. A to z prvotřídních materiálů, a především s pomocí znalosti této problematiky. Podlehněte saunování plnými doušky a vězte, že budete doslova nadšeni. Vaše tělo vám za to poděkuje.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek