Potřebujete prodat svůj vůz? Pak volte výkup aut

Jan 29, 2020 by

Potřebujete prodat svůj vůz? Pak volte výkup aut

Je naprosto běžné, že lidé čas od času vymění svůj vůz za novější. Otázkou však zůstává, co s takovou ojetinou? Málokdo má čas na prodej, setkání s potenciálními kupci, vyřizování všech administrativních náležitostí a přidružené procesy. Jsou dokonce lidé, kteří ani pořádně netuší, co všechno je zapotřebí. Zároveň jsou tu i tací, jenž vyžadují peníze co nejdříve, třeba pro nákup nového vozu nebo jiné investice.

Jestliže potřebujete prodat automobil, ale odrazuje vás vše s tím spojené, máte možnost využít efektivnější cesty. Tu prezentuje výkup aut.

Bezstarostný výkup vozidel

Představte si, že potřebujete rychle prodat vozidlo, ale dlouhodobě nemůžete sehnat kupce. Pak stačí jen zavolat těm správným lidem a ti od vás vozidlo vykoupí. Ano, tak snadné to může být. Tuto službu nabízí řada společností v České republice. Výkup aut může probíhat podle dvou odlišných scénářů.

Buď se dostavíte na pobočku takové firmy nebo využijte toho, že její pracovník navštíví přímo vás. V takovém případě se procesu prodeje nemusíte věnovat v podstatě vůbec. Pověřený odborník zkontroluje stav vámi prodávaného vozidla, ihned na místě vám nabídne adekvátní výkupní částku a v lepším případě vám předá obratem hotovost a dořeší všechny následující administrativní záležitosti. Jak snadné a rychlé.

Výkup firemních aut

Výše uvedený popis se pochopitelně nemusí vztahovat pouze na soukromé majitele. S prodejem ojetin občas válčí také podnikatelé a firmy. I ty se snaží zbavit ojetých vozů s vidinou toho, že co nejdříve pořídí svým zaměstnancům vozy nové.

V tomto směru je vhodné volit výkup firemních aut. Tímto způsobem můžete prodat nejenom jeden vůz, ale klidně celý vozový park. Připravit si musíte pouze potřebné doklady nutné k výkupu podle toho, zda jste fyzickou osobou provozující živnost nebo právnickou osobou.

Vůz v majetku fyzické osoby provozující živnost.

  • Platný občanský průkaz nebo cestovní pas
  • K vozu přihlášeného na živnostníka je třeba předložit IČ a živnostenský list

Vůz v majetku právnické osoby.

  • Platný občanský průkaz nebo cestovní pas jednatele společnosti
  • IČ a originální výpis z obchodního rejstříku
  • Originální registrace plátce DPH

Věřte, že výkup firemních aut není ničím složitým. A i když může být výkupní cena o něco nižší, než kdybyste vůz prodávali svépomocí, přesto lze na takovém prodeji ušetřit. A to díky úspoře drahocenného času, starostem a absenci jakýchkoliv administrativních činností.

Vykoupit lze třeba motocykly

Z výše prezentovaných řádků asi nevyplývá, že výkup aut, potažmo výkup firemních aut se může týkat i jiných dopravních prostředků. Typickým příkladem je výkup motocyklů. Ano, také ty mohou být vykoupeny naprosto stejným způsobem. To znamená bez práce, ztráty osobního času a složitého papírování. Obrátíte se jen na ty správné odborníky, a ti k vám přijedou, motocykl prohlédnou, nabídnou výkupní cenu a v případě zájmu dokončí celý proces prodeje.

Vykupovány jsou ale i jiné typy dopravních prostředků. Kromě osobních aut a motocyklů to mohou být vozy nákladní, obytné, zemědělské, užitkové a sportovní. Omezováni jako prodejci nebudete ani v případě konkrétní značky vozidla. V tomto směru se meze rozhodně nekladou, což dokazuje také výkup přívěsných vozíků.

Odborník na výkup vozidel

Jestliže chcete prodat auto nebo motocykl dle výše uvedeného scénáře, stane se vám pomocnou rukou výkup aut Ostrava neboli Auto ráj, který se na tuto činnost dlouhodobě zaměřuje. Více jak desetileté zkušenosti jsou provázány s profesionalitou, vstřícností, osobním přístupem a mimo jiné i se zajímavými výkupními cenami. Vůz libovolného typu či motocykl dokáže dnes prodat opravdu každý.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek