Montované plachtové haly je ideální řešení pro každého

Feb 4, 2020 by

Montované plachtové haly je ideální řešení pro každého

V posledních letech se stále častěji setkáváme s oblíbenými ocelovými halami, které mají všestranné využití. Mnohé investory jistě potěší jejich vlastnosti, které jsou jistě plusovými body. Řešíme – li tedy, jak rozšířit své výrobní a skladové prostory, jsou tyto montované haly skvělým a rychlým řešením.

Co si lze pod pojmem montované plachtové haly představit

Různé velikosti, tvary a využití, to jsou montované plachtové haly. Je to vlastně ocelová konstrukce, která se musí dobře upevnit a potom opláštit vysoce pevnostní plachtou. Taková plachta je izotermická, pevná, nepromokavá a nepropouští sluneční paprsky. Co se týká stavby takové ocelové haly, představuje poměrně složitý proces, aby vše bylo bezpečně upevněno. Oblouky jsou vyrobeny z pevného klasického ocelového profilu nebo z ocelových trubek, které jsou připevněny k podkladu. Pro snadnou přepravu na místo realizace nejsou oblouky vyrobeny z jednoho kusu. Většinou jde o tři až pět kusů a jde asi o nejobtížnější fázi celé realizace těchto klenutých hangárů. Pokud by došlo k chybnému výpočtu během projektu, znamenalo by to deformaci nejen oblouku, ale i samotného hangáru. V takovém případě se musíme právě polehnout na profesionální odbornou firmu, která má praktické zkušenosti v této oblasti.

Jaké výhody mají plachtové haly

Pokud jde o výhody, dobře navržená konstrukce je nainstalována v co nejkratším čase. Doba realizace zpravidla nepřesahuje 25 dní, samozřejmě v závislosti na velikosti projektu. Tyto ocelové konstrukce jsou také velmi snadno demontovatelné, takže pokud se nám hala bude hodit na jiném místě, můžeme ji jednoduše demontovat a postavit znovu na jiném místě, které nám bude vyhovovat. Výhodná je také cena. Ta je ve srovnání s klasickým zděným objektem poměrně nízká a tak pokud potřebujeme nejen rychle skladové prostory i za nízké náklady, montované haly se určitě hodí.

Oblouková nebo se svislou střechou

Na trhu se můžeme ovšem setkat nejen s obloukovou montovanou halou, ale i s halou, která má svislé stěny. Tady má hangár klasickou sedlovou střechu,ale výška takovéto haly je omezená, protože nemůže překročit polovinu své šířky. Realizace takových hal je ale v podstatě stejná.

Jaké je využití montovaných plachtových hal

Tyto montované plachtové haly můžeme  vidět prakticky v každém odvětví i průmyslu. Hodí se nejen jako již zmíněné skladové a výrobní prostory, ale výhodné jsou i v oblasti zemědělství, kdy potřebujeme ustájit hospodářská zvířata nebo uskladnit jejich krmivo, dále pak jako garáže pro těžkou zemědělskou techniku a v neposlední řadě jsou tyto plachtové haly vhodné k zastřešení různých sportovišť, bazénů, tenisových kurtů, jízdáren a podobně. Jejich využití je opravdu všestranné a výhodou je zde i čas realizace.

Tyto hangáry mohou být samozřejmě opatřeny vhodnými vraty, například pojezdovými, rolovacími nebo klasickými dvoukřídlými vraty. Je zde také možná montáž elektroinstalace, vodoinstalace, osvětlení a podobně.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek