Koronavirus a ceny nemovitostí?

Jun 4, 2020 by

Koronavirus a ceny nemovitostí?

Nastalá pandemie ovlivnila naše každodenní zvyklosti, ekonomiku a mnohá pracovní odvětví, není tedy divu, že její dopad by se mohl projevit také na cenách nemovitostí. Jaký vývoj na realitním trhu lze v blízké době očekávat?

Jaké změny se nyní objevují?

První změny se týkají především cen za pronájem a celkové nabídky nájemního bydlení. Nabídka v České republice vzrostla o 16% a v našem hlavním městě dokonce o 44%. Jedná se zejména o byty, které za běžného provozu slouží ke krátkodobému pronájmu. Oproti předchozímu měsíci začíná stoupat také prodej realit. Není ale zřejmé, jedná-li se o dříve rozjednané smlouvy, nebo smlouvy nové. V tuto chvíli je těžké cokoliv tvrdit s určitostí – záleží především na budoucích restrikcích a na tom, jak dlouho zůstanou v platnosti.

Chcete prodat nemovitost?

Pokud máte v plánu v blízké době prodávat nemovitost a obáváte se poklesu cen, s prodejem dlouho neotálejte. K úspěšnému výsledku vám může pomoci služba Realitní samoobsluha, kde prodáte vaši nemovitost rychle a bez realitky. Můžete zde nemovitost zdarma inzerovat na více než 50 známých realitních serverech.

Vývoj cen na trhu s realitami

V minulosti byly následky celosvětových epidemií (španělské chřipky nebo morové epidemie) destruktivní. Můžeme s něčím takovým počítat i nyní? Více se dočtete v článku “Jaký vliv měl koronavirus na ceny nemovitostí“.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek