Jaké máte možnosti v případě upevňovací techniky a těsnění?

Jul 15, 2021 by

Jaké máte možnosti v případě upevňovací techniky a těsnění?

Upevňovací technika nachází své praktické využití v mnoha oblastech. Na mysli máme především hadicové spony a podobné výrobky. Při jejich pořizování máte rozhodně na výběr, o tom není žádných pochyb. Jestliže nevíte, jaké upevňovací prvky jsou na trhu, prozradíme vám to.

Pevnostní spony patří k nejpoužívanějším

Typickým příkladem jsou pevnostní spony. Jsou to hadicové čelisťové spony, které můžete aplikovat u nejrůznějších typů hadic. Jejich univerzální použití je více než bohaté. Ve prospěch takové upevňovací techniky hovoří primárně poskytovaná upínací síla a dlouhá životnost. Na tom se ostatně podepisuje i výrobní materiál v podobě oceli třídy 11 a nerezová ocel 304. Kloubové zámky se navíc pyšní až desetkrát vyšší upínací silou oproti šnekovým sponám. O pevný spoj se tak rozhodně nemusíte obávat.

Podstatné je, aby pevností spony tohoto typu odpovídaly všem potřebným normám. Jedině tak je dosaženo požadovaného výsledku.

Jaké jsou další typy upevňovací techniky?

Pevnostní spony samozřejmě nejsou tím jediným, co můžete na trhu zakoupit. Když se obrátíte na toho správného dodavatele, výběr bude podstatně větší. V níže uvedených řádcích vám přinášíme několik praktických příkladů.

 • Univerzální spony na manžety
 • Deformační hadicové spony
 • Nastavitelné spony
 • Úchytky na kabely
 • Nekonečné pásy
 • Trubkové spony
 • Stupňové spony

Jestliže potřebujete sponu na hadici s kruhovým průměrem, ale nechcete hadici deformovat či poškodit, vyplatí se sáhnout po jiné upevňovací technice. Tu představují šroubové spony. Jsou ideální do venkovního prostředí. Spona je zhotovena z temperové litiny a galvanicky pozinkovaná. Spojení obou částí je zajištěno prostřednictvím dvou šroubů z pozinkované oceli. Šroubové spony se nejčastěji používají v povrchových dolech, lomech nebo u stavebních kompresorů. Pro ně jsou díky své pevnosti a provedení, jako stvořené.

Velký výběr v oblasti průmyslového těsnění

Není to samozřejmě jen upevňovací technika, v rámci níž máte možnost pestré volby. Tento segment hodně souvisí i s těsnící technikou. Ani na ni současní výrobci a dodavatelé rozhodně neopomíjí. Pokud potřebuje kvalitní průmyslové těsnění, máte z čeho vybírat.

 • Teflonová páska
 • Univerzální textilní páska
 • Parotěsná páska
 • Spirálové těsnění
 • Ucpávkové šňůrky
 • Těsnící kroužky
 • Vláknitopryžové těsnící desky

Průmyslové těsnění je pochopitelně využitelné v mnoha oblastech. Například taková teflonová páska je využitelná jak ve vodě, tak v plynném prostředí. Použitý materiál nereaguje na kyseliny, vzduchová paliva, ředidla a jiné chemikálie. Díky tomu ji lze označit za univerzální. Nepodléhá stárnutí, má vysokou hustotu a netvrdne. A podobných výrobků je na trhu více než dost. Pokud potřebujete průmyslové těsnění, rozhodně se nemusíte omezovat.

Využívejte pouze prověřenou kvalitu

Funkční vlastnosti výše popisovaných výrobků se do značné míry odvíjí od kvality zpracování a výroby. Přesně z tohoto důvodu byste měli pořizovat upevňovací techniku a těsnění od prověřených dodavatelů. Od těch, kdo mají letité zkušenosti v oboru a prodávají jen prvotřídní a léty ověřené produkty. Důležitá je také dostatečně bohatá produktová nabídka, aby si byl schopen vybrat každý zákazník. A je naprosto jedno, zda budete poptávat těsnění či upevňovací techniku v oblasti zemědělství, stavebnictví, plynárenství, autoopravárenství nebo v segmentu chemie a energetiky.

Volte českého dodavatele upevňovací techniky a těsnění, kterým je společnost TEMAX tech s.r.o., kde se vám dostane odborného poradenství, individuálního přístupu a zajímavých pořizovacích cen. Každý si přijde na to své.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek