Jak vybrat vanovou zástěnu?

Dec 2, 2019 by

Jak vybrat vanovou zástěnu?

Zvažujete nákup nové vany, nebo už vanu máte a plánujete na ni umístit vanovou zástěnu? Výběr na trhu je opravdu široký a vyznat se v jednotlivém provedení je mnohdy nelehký úkol. My vám však v tomto článku poradíme, na co se při výběru zaměřit a co všechno jednotlivé zástěny nabízejí.

Rozměry

Pokud chcete vanovou zástěnu co nejširší, je potřeba také zvážit, jestli půjde instalovat na Vámi zakoupenou nebo vybranou vanu. Například u asymetrické vany s určitým zakřivením určitě nepůjde instalovat klasická rovná zástěna, ale například vícedílná, u které jednotlivé díly nastavíte podle zakřivení okraje vany. Nejlepší variantou je však nákup konkrétní vany se zástěnou, která je již předurčena výrobcem k určitému typu vany, budete tak mít 100% jistotu, že neuděláte při nákupu chybu a vše bude navzájem kompatibilní.

Samotné rozměry vanových zástěn jsou různé. Jednodílnou zástěnu můžete zakoupit například v šířce od 50 cm do 100 cm.

Provedení

Chcete pevnou zástěnu, nebo otevíratelnou do stran? Případně je dostupná i varianta skládací a s pneumatickým zdvihem.

Pokud chcete, aby vám zástěna dlouho vydržela a zároveň byla kvalitně vyrobena, požadujte při nákupu pouze výplň z bezpečnostního skla. V tomto případě platí pravidlo, že čím silnější je tloušťka skla, tím kvalitnější provedení vybíráte.

Pokud upřednostňujete industriální styl, určitě oceníte variantu čirého skla s černým mřížkováním. Při výběru se informujte, zda jsou mřížky na sklo lepeny, nebo nanášeny keramickou barvou, která se vyznačuje vysokou odolností a trvanlivostí.

Chrom nebo černá matná? Takové jsou aktuální dostupné varianty profilů a rámů. Pokud chcete ovšem čistý a nenápadný vzhled, volte bezrámové provedení.

Výběr vanové zástěny není jistě žádná věda. Stačí si jen vybrat tu, která splní vaše požadavky a lze ji instalovat na vámi zvolenou vanu.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek