Co dělat s trouchnivějícím domkem na pozemku?

Dec 2, 2019 by

Co dělat s trouchnivějícím domkem na pozemku?

Zdědili jste dům nebo vás už pár let trápí na pozemku nemovitost, která vám trouchniví doslova před očima? Bojíte se kolem ní jen projít, aby na vás nespadla? V takovém případě byste měli co nejdříve začít jednat, ať náhodou objekt nespadne na některého člena vaší rodiny. Jenže se mnozí lidé dotazují, co s trouchnivějícím domkem na pozemku dělat? Ať už se jedná o kůlnu nebo o celý velký dům, mnozí si nevědí rady, co s tím. Naštěstí na otázku máme hned dvě odpovědi.

Pokud bychom si položili otázku, co dělat s trouchnivějícím domkem na pozemku, nabízí se dvě odpovědi – bud’ můžeme danou nemovitost zrekonstruovat, nebo ji můžeme zdemolovat. Jenže které řešení je to správné?

Kdy volit rekonstrukci?

Máte s domem spojenou velkou část svého života, a tak přemýšlíte, že byste investovali do rekonstrukce takového příbytku? Nabízí se však otázka, jestli je dům na rekonstrukci připraven a jestli vám dům fandí či nikoliv. Ne každý dům je vhodný na rekonstrukci, mnohé domy rekonstrukci neudrží nebo je u nich rekonstrukce zcela zbytečná.

Zejména pokud dům nemá kvalitní základy a má špatné rozvody elektřiny a plynu, rekonstrukce v takovém případě nepřipadá vhod a byla by jen zbytečným vyhozením financí. Navíc pokud je nemovitost špatně dispozičně řešená, pokud má okna otočená špatným směrem, není v takovém případě, co řešit.

Kdy volit demolici?

Pokud jsou opravdu základy špatné a pokud má nemovitost špatné rozvody elektřiny a plynu, v takovém případě nepřichází vhod nic jiného než demolice. Díky demoličním a bouracím pracím se zbavíte trouchnivějící nemovitosti a na jejím místě si pak postavíte dům, který bude přesně podle vašich představ a požadavků.

Jestliže jste se rozhodli pro demolici, doporučujeme obrátit se na firmu Stavby – demolice a bourání s. r. o., která provádí demoliční práce jak v Praze, tak v Pardubickém nebo Zlínském kraji.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek