Zdravotní matrace pro pohodlný a kvalitní spánek

Sep 30, 2018 by

Zdravotní matrace pro pohodlný a kvalitní spánek

Na současném trhu máte možnost zakoupit bezpočet odlišných typů matrací. Jenže, jaký model je ten nejvhodnější? To obvykle zjistíte až po nákupu a dlouhodobějším užívání. Bohužel potom už je na jakékoliv vrácení pozdě.

Jestliže v tomto směru chcete vsadit na jistotu, určitě zapomeňte na klasické matrace z běžných supermarketů nebo obchodních domů podobného typu. Zaměřujte se na profesionální prodejce, jež matracím v dostatečné míře rozumí, a kromě těch klasických vám nabízí i ty zdravotní. Tedy takové, které budou v maximálně přispívat k vašemu komfortnímu spánku. To znamená, že po probuzení se budete cítit skvěle a odpočati.

Předpoklady zdravotních matrací

Vybrat tu správnou zdravotní matraci, to chce vědět, co hledáte. Vaším odrazovým můstkem by se měla stát náplň takového produktu. Ta je v podstatě tím nejzásadnějším elementem vůbec. Do jisté míry vám o použitém materiálu vypoví to, když matraci zmáčknete nebo si na ni rovnou lehnete. Na první pohled je zřejmé, jak reaguje použitá složka, zda má dostatečný paměťový efekt a přizpůsobuje se vašemu tělu.

Kvalitní zdravotní matrace by měla mít i odpovídající výšku, která započíná na minimální hodnotě dvaceti centimetrů. Samotné jádro matrace by mělo umožňovat dostatečné odvětrání. Toho nejlépe docílíte třeba u pružinových matrací. Je však pravdou, že i zdravotní matrace jsou navrženy z jednotlivých vrstev tak, že je dosaženo podobného efektu.

Zdravotní matrace s odlišnými zónami

Každé části těla je třeba při spánku věnovat trochu odlišný komfort a pohodlí. A právě na to myslí hlavně zdravotní matrace. Ty mají několik zón lišících se svou tvrdostí a flexibilitou. Tím pádem dochází k efektivní podpoře daných partií těla. To vše se kladně promítá hlavně do výsledného spánku.

Při ulehnutí na zdravotní matraci si budete připadat, jako kdybyste leželi na obláčku. Její precizní zpracování pak oceníte hlavně ráno, kdy vás nebudou bolet svaly, kosti, zkrátka jednotlivé části těla.

Porovnání klasické a zdravotní matrace

Je pochopitelné, že za kvalitní zdravotní matrace si oproti běžným modelům musíte jednoduše připlatit. O tom není žádných pochyb. Uvědomit si však musíte to, že tento příplatek je spjat s řadou pozitivních věcí, jež se velice brzy navrátí ve formě klidného a ničím narušovaného spánku.

  • Zdravotní matrace se skládají z materiálů vhodných pro alergiky
  • Zdravotní matrace udržují během spánku vaše tělo v ortopedické poloze
  • Zdravotní matrace mají vynikající odvětrání
  • Zdravotní matrace se vyznačují dlouhou životností

Všechny tyto prezentované klady se dále pojí s možností volby zdravotní matrace v patřičných rozměrech. Ať už doma vlastníte jakoukoliv postel, vždy si budete moci vybrat optimální velikost, jež vám na lamelový rošt padne, jako ulitá.

Nedílnou součástí kvalitních zdravotních matrací jsou navíc praktické potahy, které zabraňují jakémukoliv ušpinění. Po nějaké době používání pak můžete potah vyprat a nemusíte řešit složité čištění samotné matrace.

Vybírejte si pouze certifikované produkty

Nakonec je třeba zmínit ještě jednu zásadní a důležitou radu týkající se výběru vhodné zdravotní matrace. Pokud chcete mít naprostou jistotu, že kupujete produkt s prezentovanými parametry, pak by jeho nedílnou součástí měl být certifikát. Ten totiž vypovídá o klinických testech a všech přidružených věcech.

Jestliže chcete zdravotní matrace kupovat na jistotu, potom se obraťte na specialisty v tomto oboru, mezi něž rozhodně patří internetový obchod matracesiesta.cz. Ten vám nabídne široké produktové portfolio zdravotních matrací za velice zajímavé ceny.

Sdílet článek