Vydlážděte si svůj dvůr

Apr 2, 2019 by

Vydlážděte si svůj dvůr

Bez ohledu na to, jak moc se nám líbí hezky zastřižený trávník, alespoň na část dvora je většinou potřeba položit dlažbu. V dnešní době je naštěstí k dispozici mnoho dlažebních systémů a každý stavitel si tak může zvolit právě takovou dlažbu, která maximálně naplňuje jeho představy. V následujícím textu se blíže podíváme na dva konkrétní typy venkovní dlažby – zámkovou a velkoformátovou.

Zámková dlažba

Zámková dlažba představuje možná nejtypičtější způsob realizace zpevněné venkovní plochy. Její obliba je daná relativně snadnou pokládkou, při které do sebe jednotlivé elementy díky tvarovým zámkům dobře zapadají. Díky „uzamčení“ navíc nedochází k posunu jednotlivých bloků a celá dlažba si tak dobře drží tvar. Zámková dlažba je obecně velmi odolná a lze ji použít na vydláždění dvorku stejně jako pro plochy pojezdové (parkoviště, příjezdová cesta ke garáži apod.)

Jsou-li jednotlivé kameny zámkové dlažby vyrobeny správnou technologií z kvalitního betonu, spolehnout se můžete i na jejich odolnost vůči mrazu i dalším vnějším vlivům, nízkou obrusnost a v důsledku potom dlouhou životnost.

Velkoformátová dlažba

Moderní alternativou pro vydláždění dvora je tzv. velkoformátová dlažba. Jednotlivé elementy se vyznačují velkými rozměry i rozmanitostí tvarů a povrchových úprav. To znamená, že stavitel má možnost popustit uzdu své kreativitě. Větší rozměry kamenů znamenají také menší počet spár a optické zvětšení pokryté plochy (jedná se tak pro vhodnou volbu v případě, že pokládáte dlažbu na dvorek menších rozměrů).

Řešení v podobě velkoformátové dlažby je ideální pro ty, kdo dávají přednost elegantnějšímu a originálnějšímu vzhledu. Při kvalitní realizaci je i v tomto případě zaručena dlouhá životnost a vysoká odolnost. Velkoformátová dlažba je často využívána i pro chodníky či pro okolí bazénů.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek