Vybíráme váleček na malování. Co při výběru zvážit?

Dec 2, 2019 by

Vybíráme váleček na malování. Co při výběru zvážit?

Rozhodli jste se vymalovat domácnost svépomocí? Pak doporučujeme jednu věc – nešetřit na barvách ani na pomůckách při malování. To se vám totiž nemusí vyplatit. Pokud budete šetřit na barvách, může se stát, že vám rychle vyblednou nebo že vymalují opravdu jen drobnou část zdi, jelikož mají nízkou hustotu. Stejně tak se nevyplatí šetřit na použitých pomocnících při malování, jako jsou štětce nebo válečky. Ty vám totiž mohou zanechávat štětiny na stěnách nebo mohou nerovnoměrně roztírat barvy, což vede k nehezkému vzhledu.

Pokud jste se rozhodli vymalovat domácnost svépomocí, pokud si nechcete na malování pokojů zavolat profesionální malíře z Ostravy, konkrétně z firmy Malíři-Natěrači, máme pro vás několik tipů, které oceníte při vybírání válečku, který k malování bezesporu potřebujete. Aby byl výběr o něco snazší, prozradíme vám, co při výběru válečku zvážit a na co konkrétního se zaměřit.

Šířka válečku

Při výběru hraje roli hlavně šířka válečku. Zejména v případě, že se chystáte natírat hůře dostupná místa, byste měli volit menší váleček, kterým se hravě dostanete i do okolí radiátorů a také do rohů. Široký váleček, který je dlouhý klidně i pětadvacet centimetrů, je vhodný na klasickou výmalbu zdí.

Jaký povrch budete natírat?

Pokud chcete vymalovat pokoje v domácnosti, je třeba vybrat vhodný váleček, jak již bylo zmíněno. Ten se však vybírá i na základě toho, jaký povrch konkrétně natíráte. Pokud potřebujete vymalovat hladké povrchy, ideální bude, když si pořídíte váleček z mikrovlákna nebo z polyamidu, který má kratší vlákno. Pokud se však rozhodnete pro malování hrubých povrchů, nejvhodnější jsou polyamidové válečky se středně dlouhým vláknem.

Vybírejte i podle vlákna válečku

Jaké vlákno má váleček? I to je velice důležitá otázka, kterou si musíte zodpovědět a která hraje roli při výběru vhodného válečku na malování. Polyamidová vlákna jsou nejkvalitnějším materiálem, nejčastěji se využívají při interiérových a také disperzních barvách. Pak jsou válečky s polyakrylovým vláknem, které se využívají hlavně při malování interiérů (mají trochu nižší kvalitu). A také se můžete setkat s válečky s polyesterovými vlákny, což jsou většinou válečky jednorázové.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek