Volba správných pracovních rukavic

Sep 23, 2019 by

Volba správných pracovních rukavic

Výběr vhodných pracovních rukavic je zásadní, jak se říká, ruce máme jen jedny. Každá pracovní činnost vyžadující použití rukavic je riziková a výběr vhodné ochrany se často podceňuje. Rukavice můžete potřebovat při práci na zahrádce, při manipulaci s ostrými předměty, v rámci udržování ohně v krbu nebo v rámci své profese, například když pracujete s kyselinami a žíravinami.


Ve všech případech musí rukavice splňovat dvě podmínky. Materiál rukavic vás musí dostatečně chránit, ale zároveň vám rukavice nesmí bránit v pohodlném a bezpečném výkonu práce.

Při volbě pracovních rukavic byste tedy měli dbát na tyto parametry:

– vhodně zvolená velikost rukavic

– správně zvolený typ rukavic
– volnost pohybu (v rámci možností daného typu)

– prodyšnost (neplatí pro rukavice máčené v PVC, latexu apod.)

– přilnavost

Odolnost rukavic vždy závisí na jejich typu, od každého očekáváme něco jiného.

Typy pracovních rukavic

Můžete se setkat s pracovními rukavicemi, které ochrání vaše ruce před teplotami od 350 °C až do 500 °C. Jiný druh vám umožní práci se střepy, hřebíky a jinými ostrými předměty a  rukavice máčené v PVC, latexu nebo nitrylu naleznou uplatnění pří práci s chemikáliemi, které by ohrozili vaši pokožku.

V posledních letech se objevila řada specializovaných sekcí pracovních rukavic, jako jsou například antivibrační rukavice vhodné pro pracovníky s pneumatickým a elektrickým ručním nářadním. Své rukavice si v našem e-shopu mohou zakoupit i lidé pracující ve velmi nízkých teplotách, například v průmyslových mražácích.

Rozvoj technologií a modernizace výroby klade větší požadavky i na výrobce pracovních rukavic, čím dál častěji se budou objevovat požadavek na rukavice, týkající se schopnosti pracovníka ovládat dotykové panely bez nutnosti sundání rukavic.

Pokud si nejste s výběrem konkrétního typu jisti, rádi vám samozřejmě poradíme, máme více jak 25 let zkušeností na poli ochranných pomůcek.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek