Váhy vhodné pro komerční a průmyslové užití

May 14, 2019 by

Váhy vhodné pro komerční a průmyslové užití

Váha nebo chcete-li hmotnost. To je veličina, která je v dnešní době hodně důležitá. A to nejenom v případě menších věcí, jako jsou například potraviny v obchodě nebo vážení ingrediencí při vaření. Vážit je zapotřebí i velké věci, a to především v libovolné oblasti průmyslu.

Právě v takovém segmentu existují váhy, s jejichž možnostmi vás v následujících řádcích seznámíme trochu podrobněji.

Mostní a automobilové váhy

A pojďme začít pěkně od těch velkých vah určených například pro vážení nákladních automobilů. O jejich využití jistě není žádných pochybností. Hodí se tam, kde je zapotřebí zvážit náklad na korbě, ať už je jakéhokoliv charakteru. Může jít o stavební materiál, kamen či cokoliv jiného.

Tyto ocelové nájezdové váhy mohou být mobilní, takže je bez větších problémů můžete přemístit na jiné místo. Volba mezi statickou a dynamickou váhou je poměrně důležitá. Vedle mobilní varianty totiž existuje také ta pevně zabudovaná.

Takové váhy jsou připraveny fungovat v poměrně těžkém provozu, kdy na ně najíždí jedno nákladní auto za druhým. Volit lze mimo jiné i mezi typy vah, kdy můžete vážit celé nákladní vozidlo najednou nebo dáte přednost vážení jednotlivých náprav. To umožňují přenosné váhy sloužící pro vážení každého kola zvlášť.

Těmito mostními automobilovými váhami však průmyslové vážení nekončí, ale teprve začíná.

Průmyslové podlahové váhy

V závislosti na druhu a charakteru daného průmyslového provozu můžete pochopitelně narazit na menší průmyslové podlahové váhy. Ty primárně neslouží k vážení vozů, ale menších věcí, které jsou stále natolik rozměrné a těžké, že je neumístíte na domácí váhy, jak jste zvyklí.

Tento segment průmyslových vah je poměrně pestrý a na své si přijde doopravdy každý. Dokazují to například podlahové váhy pro vážení hospodářských zvířat neboli podlahové dobytčí váhy. Zajímavým doplňkem jakéhokoliv skladu se mohou stát průmyslové paletové váhy. Ty mimochodem existují také v rozdělené variantě. Ve výčtu těchto výrobků by šlo pochopitelně pokračovat.

  • Průmyslové vážící mosty.
  • Otevírací průmyslové vážící mosty s odnímatelnou vrchní deskou.
  • Nízké nájezdové váhy.
  • Univerzální můstkové váhy na podlahu s digitálním indikátorem.

Díky tomu, že oblasti průmyslu jsou opravdu široké a potřeby zákazníků hodně individuální, existuje přemíra podobných produktů, s nimiž budete schopni zvážit vámi vybraný sortiment.

Mostní váhy od profesionálů

Ať už se vaším cílem stanou mostní váhy, počítací váhy, jeřábové váhy, laboratorní váhy nebo kompaktní váhy, vždy byste měli volit dodavatele, jež vám zaručí několik věcí. Tou nejzásadnější je pochopitelně přesnost měření, na níž je třeba trvat s ohledem na provedení váhy. Jiné výsledky budete samozřejmě vyžadovat od laboratorní váhy a jiné zase od té pro vážení nákladních automobilů.

Dále je třeba přihlížet k celkové kvalitě zpracování váhy. V rámci častého a pravidelného vážení každý očekává i dlouhou životnost a mechanickou odolnost. To jsou faktory, na nichž u průmyslových vah záleží pravděpodobně nejvíce.

Tím zkušeným odborníkem, kdo vám může prezentovat své pestré produktové portfolio je například společnost KADLEC, spol. s r.o. Profesionál na slovo vzatý, u kterého se domůžete patřičného poradenství v rámci individuálního přístupu a bohaté nabídky průmyslových vah. Ty vám budou nejenom dopraveny na konkrétní místo určení, ale bude realizována i jejich patřičná montáž a kalibrace. Zkrátka komplexní služby spjaté s velice zajímavými pořizovacími cenami.

Pokud potřebujete velké průmyslové váhy, dnes už víte, na koho se obrátit. Važte věci s odpovídající přesností.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek