Samolepky na zeď

Oct 29, 2014 by

Samolepky na zeď

Chtěli byste oživit Váš interiér doma, ale nechcete se pouštět do velkých rekonstrukcí? Existuje jednoduché řešení, a tím jsou samolepky na zeď. Díky správnému výběru samolepky může Váš obývací pokoj nebo ložnice ožít a přinést tak novou atmosféru do domácnosti.

Jediné co musíte udělat je vybrat místo, kam samolepku umístíte a dále motiv. Následná aplikace je velmi jednoduchá, a jestliže se po určitém čase rozhodnete, že by to chtělo opět změnu, oddělání samolepky jde lehce a neměly by po ní zůstat žádné stopy.

Moderní samolepící dekorace nabízí černobílé, ale i pestrobarevné vzory. Vybírat můžete z motivů jednoduchých, které se hodí do moderních interiérů doma, v kanceláři nebo například v hotelech, dále z geometrických, květinových, zvířecích, automobilových nebo Disney motivů.

Jak nalepit samolepky na stěnu

Lepení nálepek na zeď je jednoduché a rychlé, ale i přes to se doporučuje věnovat chvíli času a přečíst si návod. Samolepky se nedoporučují nalepovat na čerstvě natřené a vlhké povrchy. Pokud máte tedy nově vymalováno a chcete právě na tu zeď umístit nálepku, doporučuje se nové zdi minimálně 2-3 týdny nechat vyschnout. Dále je dobré brát v potaz, že samolepky kopírují povrch zdi, což znamená, že jakékoliv nerovnosti, drobně hrbolatá zeď nebo opravované zdi sádrou je potřeba před aplikací obrousit smirkovým papírem a následně povrch očistit od prachu a mastnoty.

Lepení bez přenosové fólie – zakoupený arch s motivem rozložte na rovnou plochu a nechejte chvíli odpočinout, aby se vyrovnal. Následně pomocí nožíku nebo nehtu opatrně odlepte nálepku od podkladového papíru a přeneste na Vámi vybrané místo na zdi. Pokud jste s umístěním spokojeni, houbičkou samolepku vyhlaďte, aby perfektně přilnula ke zdi, a máte hotovo.

Lepení s přenosovou fólií – zakoupený arch s motivem rozložte na rovnou plochu, aby se dostatečně vyrovnal. Odlepujte přenosový papír od papíru podkladového. Motiv na přenosovém papíru přiložte na zeď a uhlaďte ho pomocí houbičky. Poté můžete přenosový papír pomalu ze zdi odlupovat a až je přenosový papír pryč, následně motiv opět uhlaďte.

Podobné články

Sdílet článek