Rekonstrukce domu – rady a tipy

Jul 18, 2014 by

Rekonstrukce domu – rady a tipy

Připravujete se na rekonstrukci domu? Pak byste měli vědět, že její zdárný průběh může ohrozit mnoho událostí. Prevencí, se výskytu mnoha z nich, může zabránit. Pozor si musíte dát především na to, abyste dodrželi všechny související předpisy. Často je také rozhodující, jestli rekonstrukci domu budete provádět vlastními silami, nebo si na tento úkol najmete specializovanou firmu nebo řemeslníka. Obě varianty mají svoje výhody i nevýhody. V tomto článku vám pomůžeme správně ohodnotit, jestli konkrétně pro váš projekt budete potřebovat odborníky, nebo vše zvládnete sami. Také vám poradíme, jak můžete velice jednoduše ušetřit na stavebním materiálu.

Na co si dát pozor při rekonstrukci starých domů

TIP: Podívejte se na dřevostavby od společnosti Haas Fertigbau

Velkým problémem starých domů bývá vlhkost, která je často původcem plísní a nepříjemného zápachu. Pokud jste zdědili starou neudržovanou nemovitost, je téměř jisté, že jste se s tím setkali. Tento jev je patrný zejména u domů a místností, které nikdo dlouho neobýval. Kvůli tomu se v nich totiž nevětralo a vlhkost tak neměla kudy uniknout a mohla se nerušeně akumulovat. Pokud tedy nechcete provádět kompletní přestavbu zdí se současnou aplikací izolace proti vlhkosti, bude pro její odstranění zapotřebí nainstalovat zařízení, které umožní pravidelné odvětrávání.

Co s podlahou

TIP: Znáte bungalovy od společnosti Haas Fertigbau?

Nebojte se provést rekonstrukci podlahy skutečně do hloubky. Ve starších domech totiž nestačí vyměnit jen samotnou podlahu. Různí výrobci PVC vám možná budou tvrdit, že jednoduchým nalepením svrchní vrstvy to končí, ale nemusí to být pravda. Pokud například opravujete chalupu v oblasti, ve které je vysoký výskyt radonu, doporučujeme vám podlahu kompletně vyměnit a na základovou desku umístit kvalitní izolaci, která zvýší vaši ochranu před radioaktivitou a současně i před vlhkostí. Vhodnou izolaci si můžete vyhledat na internetu a zakoupit ji přímo v některém internetovém obchodě. Snadno tak můžete v porovnání s nákupem ve stavebninách ušetřit, zejména pokud pracujete na rozsáhlejším projektu.