Profesionální lakovací kabiny a linky nabývají mnoha podob

Jul 13, 2021 by

Profesionální lakovací kabiny a linky nabývají mnoha podob

Lakování je dnes naprosto běžným procesem, při němž můžete na libovolné věci nanášet odpovídající povrchovou úpravu. Jestliže v tomto oboru chcete podnikat a takové služby poskytovat ve velkém, jen stěží si vystačíte s ruční lakovací pistolí. Pro takové účely jsou jako stvořené lakovací kabiny a linky, které mohou nabývat nejrůznějších forem.

Jaké jsou lakovny a lakovací linky?

V tomto směru je určitě z čeho volit. Když se obrátíte na toho správného profesionála v oboru, dostane se vám patřičného výběru. Pořizovat můžete zařízení podle typu nátěrových hmot. Existují hned tři verze lakovacích kabin a linek.

  • Práškové lakovny
  • Kapalné lakovny
  • Elektroforetické lakovny

Označení těchto druhů lakoven je celkem jasně vypovídající. U práškových lakoven jsou využívány práškové barvy. U těch kapalných jsou to ředitelné nátěrové hmoty. Pokud jde o elektroforetické lakovny, jasně vítězí kataforetické nebo anaforetické nátěrové hmoty.

Podle čeho vybírat lakovací linku?

Při volbě lakovací linky si musíte odpovědět na několik zásadních otázek. Ta první se bude týkat způsobu dopravy lakovaných dílců. Na základě toho je rozlišováno pracoviště mechanické a ruční. Dále to mohou být profesionální lakovací linky kontinuální a taktované. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Přihlížet pochopitelně musíte i k ostatním faktorům souvisejícím s výběrem lakovací linky. Je to například předpokládaná kapacita, velikost lakovaných předmětů nebo vaše prostorové možnosti, kde bude lakovna situována. Součástí takových oblastí může být i bohaté vybavení práškových lakoven.

Konkrétní volba lakovací linky závisí ještě na tom, jakým způsobem budete nanášet nátěrové hmoty na vybrané předměty. Také podle tohoto faktoru dochází k dalšímu dělení lakovacích linek.

  • Ponorné
  • Ruční nanášení
  • Automatické nanášení
  • Robotické nanášení

Jak můžete správně tušit, dostupných technologií je více než dost. Důležité je obrátit se na dodavatele, který předkládá nejenom lakovací linky, ale je schopen zrealizovat kompletní řešení, včetně přídavných zařízení a ostatního příslušenství. Tedy zařízenou lakovnu od A až do Z.

Kompletní dodávky lakoven šité na míru

V dnešní době se samozřejmě nemusíte omezovat při volbě lakovací kabiny nebo linky. Při hledání vhodného dodavatele vám přijde vhod pár rad, na co všechno se zaměřit. Respektive, co by vám mělo být nabídnuto. Není to totiž jen poradenství z pohledu stanovení technologie povrchové úpravy.

Pomyslným odrazovým můstkem by se měl stát projekt, jehož součástí může být i výroba demineralizované vody. Součástí celku se totiž stane i příprava technologické vody, čištění odpadních vod a odpadní vzdušniny. Po realizaci projektu musí přijít na přetřes dodávka a montáž lakovací kabiny a linky. V rámci kompletních služeb vyžadujte také uvedení do provozu, včetně zaškolení obsluhy. Pomyslnou třešničkou na dortu se vedle záručního servisu stane i ten pozáruční.

Tohle všechno by měl poskytovat profesionální dodavatel zařízení pro povrchové úpravy. Ideálně s letitými zkušenostmi v oboru, abyste měli záruku kvalitně provedené práce, spolehlivého zařízení a dlouhodobé bezporuchovosti.

Spojte dobré s užitečným

Pokud se rozhodnete podnikat v tomto oboru mohou vám přijít vhod i přidružená zařízení, která do jisté míry souvisí s tímto segmentem. Kromě lakoven se můžete zaměřit na zařízení pro přípravu povrchu, galvazovny, likvidaci průmyslových odpadních vod a zařízení pro membránové separace. Ideálně, když vám tohle všechno dodá jeden a tentýž dodavatel. Dejte v tomto směru přednost profesionalitě, individuálnímu přístupu a minimalizaci provozních nákladů.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek