Proč si pořídit vlastní vířivku

May 14, 2019 by

Proč si pořídit vlastní vířivku

Vířivka s horkou vodou a bublinkami po těžkém dni v práci představuje luxusní relaxační zážitek, který vás zbaví stresu a uvolní vás. Vířivka ještě stále platí za poměrně nadstandardní vybavení, které si domů nepořizuje jen tak někdo. Na trhu jsou dnes ale i vířivé vany, jejichž pořizovací cena není nijak vysoká a ani jejich údržba nestojí příliš mnoho. Sice vám asi nevydrží do konce života, ale svou službu vykoná do posledního dechu. A to nejen pro vás, ale i ostatní členy vaší rodiny, se kterými tak můžete trávit příjemný čas – zatímco se budete nechávat masírovat masážními tryskami, můžete se svými dětmi rozebírat jejich domácí úkol. Důvodů, proč si pořídit vlastní vířivku, zkrátka a dobře pár je:

Zbavuje stresu

Stres z práce, z rodinných problémů, z financí, ze zdravotních důvodů, apod. Stresem jsme ohrožováni všichni v případě jeho chronického působení můžete pocítit i nepříjemné zdravotní důsledky. Odbourávání stresu relaxací je přitom velmi příjemný způsob, jak se zase dostat do formy. A právě s tím vám může vířivá vana pomoci. Horká voda v kombinaci s masážními tryskami předstihne i relaxační koupel ve vaně, tím si můžete být jisti.

Má léčebné účinky

Nejenom z psychického hlediska, jak vyplývá z odstavce výše, ale také z hlediska fyzického. Zvyšuje metabolismus, takže podporuje proces trávení. Dále pomáhá uvolňování endorfinů, tedy hormonů štěstí, takže se budete cítit velmi pohodlně. Eliminuje bolesti kloubů a snižuje zátěž celého těla. Zlepšuje krevní tlak a rozšiřuje cévy, takže krev může lépe proudit po celém vašem těle. Čímž jsou vyřešeny rovněž i problémy s nespavostí.

Snižuje svalové napětí

Stres se totiž usazuje nejen v naší hlavě, ale také v našich svalech. Máme je napnuté a bolestivé. Na to pomáhá pouze profesionální masáž od zkušeného maséra nebo od správně rozmístěných trysek vířivé vany. Masáž se zpočátku může zdát trochu bolestivá, ale díky horké vodě se rychle stane příjemným zážitkem. Vaše tělo bude uvolněné a napětí se sníží.

Pokud nevíte, jak vybrat vířivku, podívejte se na našeho rádce.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek