Posuvné dveře na terasu

Jan 6, 2022 by

Posuvné dveře na terasu

Jak již název napovídá, tyto velké, zpravidla skleněné posuvné dveře jsou určeny k oddělení vnitřních prostor od venkovních teras. Záměrem je vytvořit plynulé spojení mezi interiérem a exteriérem tím, že se z místa, které by bylo stěnou, stane velké okno.

Vzhledem k tomu, že tyto dveře musí soupeřit s přírodními živly, jsou mnohem odolnější než ostatní dveře a jsou dobře vybaveny na to, aby udržely interiér uvnitř a exteriér venku.

Klady

Není nic příjemnějšího než možnost vytvořit plynulý přechod mezi obývacím pokojem a venkovní terasou a v podstatě zdvojnásobit prostor každého z nich. Posuvné terasové dveře jsou pro tento účel ideální. Na rozdíl od dvoukřídlých dveří fungují posuvné terasové dveře na poměrně jednoduchém mechanismu, a proto se snadněji ovládají a vyžadují méně údržby.

Posuvné terasové dveře jsou také účinnější při vytváření těsnění, což může přispět ke snížení nákladů na vytápění a chlazení vašeho domu, přičemž možnost dvojitého zasklení k tomu ještě více přispívá.

Nevýhody

Posuvné terasové dveře zabírají polovinu dveřního otvoru i po úplném otevření. Vzhledem k tomu, že jeden panel dveří je pevný a druhý posuvný, je tím omezena možnost kontroly při otevírání prostoru. To brání možnosti vytvořit skutečně vnitřní/venkovní prostor a je pravděpodobně méně elegantní i méně funkční než dvoukřídlé dveře.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek