Podlahové a přechodové lišty vylepší váš interiér

May 14, 2019 by

Podlahové a přechodové lišty vylepší váš interiér

Podlaha je bezpochyby jednou z nejviditelnějších součástí jakéhokoliv interiéru. Právě po podlaze chodíme a podlaha představuje velkou plochu v místnosti. Tyto části nemovitostí se dnes opatřují nejrůznějšími druhy podlahových krytin. Mohou to být koberce, vinylové podlahy, laminát, dřevo, ale také klasické lino. Možností je v tomto směru více než dost. Pokud však skončíte jen položením podlahové krytiny, jistě vám při celkovém pohledu na podlahu bude něco chybět.

A domněnka je to opravdu správná. Budou to podlahové lišty, jež představují nedílnou součást v podstatě jakékoliv podlahové krytiny. Chybějící prvek, který dodává podlaze to opravdové kouzlo a zároveň přináší řadu praktických vlastností.

Přechodové profily pro všechny typy podlah

Jisti si můžete být v tom, že ať už položíte na podlahu jakoukoliv krytinu, vždy na ni seženete příslušnou podlahovou lištu. Ta dokonale zakryje přechody mezi jednotlivými částmi podlahy. Ano, právě ty nevzhledné řezy, které jednoduše nejsou oku lahodící. S přechodovými lištami tento nešvar odstraníte poměrně snadno a rychle. A to nejenom v domácím prostředí nebo chcete-li v rodinných domech a bytech. Vhod přijdou také v komerčních objektech.

Odlišné typy montáže

Na trhu si můžete vybírat libovolné přechodové profily. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, buďte si jisti, že výsledná instalace není ničím složitým. Pokud jste alespoň částečně manuálně zruční, nemusíte si na to zvát žádného podlaháře.

Podlahové lišty se připevňují prostřednictvím dvou způsobů. Tím prvním je lepení. Jednoduše strhnete spodní krycí pásku z příslušných ploch a přesně zaříznutou lištu nalepíte na přechod, ať už to bude zakrytí dvou na sebe navazujících částí podlahy či zmíněné viditelného převýšení.

Tou druhou variantou je přišroubování přechodové lišty. Tento model instalace je vhodný hlavně u kobercového podkladu, k němuž logicky lištu moc dobře nepřilepíte.

Přechodové lišty různých tvarů a velikostí

Vzhledem k tomu, že každý člověk má trochu odlišný vkus a disponuje jinou podlahovou krytinou, trh je doslova zaplaven rozdílnými podlahovými lištami. A to například z pohledu výsledného vzhledu. Dopřávat si můžete libovolné povrchové úpravy a jejich barevné provedení, včetně vrchní úpravy. Někdo vsadí na jednobarevné verze, jinému přijdou vhod propracované imitace dřeva.

Omezovat se nemusíte ani z pohledu tvaru přechodové lišty. Dostupné jsou jak oblé, tak ploché varianty. Některé oblé verze jsou navíc uzpůsobeny tak, že je můžete aplikovat na malý výškový přechod, který tím pádem dokonale zmizí.

Nakonec je třeba zmínit, že v rámci pestrého výběru jsou to také odlišné šířky přechodových profilů. Vsadit můžete na výraznější a tlustší lištu nebo dáte naopak přednost tenčímu vyhotovení. Možností je v tomto směru více než dost. Někomu stačí dvaceti milimetrová lišta, jinému bude naopak vyhovovat čtyřiceti milimetrová lišta. Délku lišty už si zaříznete podle svých představ.

Kvalitní podlahové lišty z hliníku

Základem spokojenosti je pořízení hliníkového profilu, který je odolný a pevný. Důraz byste měli klást také na vrchní provedení povrchu, ať už půjde o eloxované vyhotovení nebo laminátovou fólii. Teprve pak se dočkáte potřebné odolnosti proti vnějšímu opotřebení.

Jestliže máte zájem o precizní vytvoření přechodových lišt, dáváte přednost širokému výběru rozměrů a barevných variant, potom vám přijde vhod produktové portfolio společnosti PROFIL Team s.r.o. Ta vám nabídne nejenom letité zkušenosti v oboru, ale i profesionální poradenství a zajímavé pořizovací ceny.

Volte podlahové přechodové lišty, které dodají vašemu interiéru komplexní podobu.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek