Nerezové komíny pro rodinné i komerční objekty

May 14, 2019 by

Nerezové komíny pro rodinné i komerční objekty

Komín je nezbytnou součástí jakékoliv stavby, u které je třeba řešit odvod spalin pocházejících z libovolného spotřebiče. Týká se to nejenom soukromých objektů, jakými jsou rodinné domy nebo bytové objekty, ale také průmyslových budov. Jistě můžete namítat, že stavebním materiálem komínu mohou být nejrůznější prvky. Nutno však podotknout, že nerez přináší skutečně dlouhou životnost a bezstarostný provoz.

Pokud se bavíme o rodinných objektech, hraje nerezový komín také estetickou roli. Stát se totiž může nepřehlédnutelnou součástí dané nemovitosti. A nutno říci, že poměrně zajímavou.

Třísložkové nerezové komíny

Velice oblíbené a poptávané jsou třísložkové nerezové komíny. Ty je skládají z vnější a vnitřní nerezové vrstvy. Mezi nimi se pak nachází praktická tepelná izolace. Právě takové provedení komínu je ideální pro rodinné domy, činžovní domy i komerční budovy. Jejich nespornou výhodou je poměrně snadná instalace, protože jednotlivé díly do sebe skvěle zapadají. Navíc se nemusíte omezovat ani v hůře přístupných místech, jelikož s nerezovými komíny lze dělat skutečné divy.

Třísložkové nerezové komíny jsou zkrátka sázkou na jistotu, za kterou se oproti klasickým komínům s omezenější životností vyplatí připlatit. Spojení zajímavého designu a dlouhodobé funkčnosti je neoddiskutovatelné.

Nerezové komínové vložky

Když budujete nový objekt, není nic jednoduššího nežli vsadit právě na nerezové komíny. Jenže, co provést v situaci, kdy daná budova rodinného, komerčního nebo průmyslového typu už má zhotovený komín? Pak je vhodné vsadit na efektivní vložkování komínu za pomoci nerezových vložek. To se týká primárně rekonstruovaných objektů.

Nerezové komínové vložky jsou vsazovány do zděných komínů, které mohou dosahovat průměru až dvou metrů. To je případ hlavně průmyslových staveb. Jakékoliv neprůchodné komíny mohou být vyfrézovány a teprve poté jsou do něj aplikovány nerezové vložky. Ty jsou mimochodem dodávány už od průměru 150 milimetrů a mohou dosahovat již zmiňovaného průměru 2 000 milimetrů.

Volba té správné nerezové vložky probíhá na základě konkrétního spotřebiče a typu používaného paliva. Zajímavostí je, že nerezové komínové vložky je dnes možné bez sebemenšího problému instalovat do průmyslových komínů o výšce až 130 metrů. Na své si tak v tomto směru přijdou i ti nejnáročnější zákazníci.

Návrhy nerezových komínů na míru

Vybudování nerezového komínu není pochopitelně nic jednoduchého. Nemůžete si sami zvolit jeho průměr nebo výšku. Tohle všechno je realizováno na základě připojeného spotřebiče a mnoha dalších faktorů. Právě kvůli tomu je třeba oslovovat profesionály na nerezové komíny. Ty, jež vám dokáží provést návrh nerezového komínu na míru, a to ve všech směrech. Takoví specialisté jsou mnohdy schopni bezpečně zbourat vás starý komín a místo něho vybudovat ten nový. Nerezový s vynikajícími vlastnostmi a dlouhou životností.

Profesionál na nerezové komíny

Ať už se jedná o jakékoliv komerční a průmyslové objekty, můžete se v tomto směru obrátit na společnost Stavby COMPLET CZE s.r.o., která se mimo jiné zabývá také komíny, odtahy a kouřovody. Právě zde se vám dostane individuálního přístupu, kompletního řešení od návrhu, až po výslednou realizaci. To vše ve spojení s velice zajímavými cenovými náklady. Zhotovené komíny samozřejmě podléhají příslušným normám a certifikacím.

Zvolte si výrobu nerezových komínů a nerezových komínových vložek na míru. Povyšte odtahové systémy a cesty pro spaliny na vyšší úroveň. Dejte přednost kvalitnímu provedení a spolehněte se na vynikající vlastnosti nerezového materiálu.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek