Nepodceňujte bytové doplňky v interiéru

Jun 10, 2019 by

Nepodceňujte bytové doplňky v interiéru

Krásný a útulný domov tvoří bezpochyby spousta nenápadných prvků. Není to jen vhodně zvolený nábytek, podlahová krytina a podobné věci. Opomíjet nesmíte ani na ty nejmenší detaily, jež se pozitivním způsobem promítají do vašeho spokojeného žití.

Pokud se zamýšlíte nad tím, jak co nejlépe vyzdobit váš interiér nebo co naopak doplnit, abyste docílili té nejvyšší míry útulnosti, přinášíme vám dva praktické tipy ze života.

Zaměřte se na záclony

Jako první pohlédněte do svých oken. Chybí vám tam něco či naopak něco neladí? Tak věřte ne, ale budou to záclony. Tento textilní doplněk je nepostradatelnou součástí jakéhokoliv bydlení. Jen si to představte sami, okna bez záclon. Takový byt či dům vypadá na první pohled hodně neútulně a nebudete se v něm cítit dobře. Zároveň umožníte kolemjdoucím lidem, aby nahlédli do vašeho soukromí.

Záclony pochopitelně přináší nejenom praktické, ale také estetické využití. Sladit je můžete do nejmenšího detailu s vaším interiérem, potažmo závěsy a ostatními bytovými prvky. Při výběru záclony se rozhodně nemusíte omezovat. Zakoupit je můžete buď v jednom kuse nebo zvolíte metrážové provedení a bude vám dodána záclona přímo na míru, respektive dle velikost vašeho okna.

Co si pohlídat při výběru záclony?

Pokud se zamýšlíte nad tím, na co si dát pozor při nákupu nové záclony, přinášíme vám několik základních tipů. V první řadě se zaměřte na výšku záclony. Někdo zvolí variantu dlouhou až na zem, jinému stačí plná výplň okna a někomu bude vyhovovat spíše záclona ukončená v polovině okna. Takové modely záclon jsou velice často využívány v kuchyňských prostorách.

V případě metráže se o šířku záclony v podstatě nemusíte starat. Když zvolíte kusovou záclonu, počítejte s tím, že běžné produktové portfolio dodavatelů začíná na 100 cm a končí na 500 cm. Takže i v tomto směru je z čeho vybírat.

Nakonec si nechte designovou volbu konkrétního vzoru. Těch je mimochodem také více než dost.

  • Abstraktní záclony
  • Kuchyňské záclony
  • Záclony s pruhy
  • Geometrické vzory
  • Tradiční záclony
  • Moderní záclony
  • Květinové vzory
  • Záclony bez vzoru a jiné

Přejděte od záclon k vlastnímu pohodlí

Nyní když víte, jakou zvolit záclonu, je vhodné zaměřit se na další bytový doplněk, který vás nebude ovlivňovat pouze vizuálně, ale bude cílit na váš maximální komfort. Je to povlečení vhodné do ložnic a dětských pokojů. Typ lůžkoviny přicházející do styku s vaším tělem, díky čemuž by měl být kladen důraz na maximální kvalitu zpracování a příjemný pocit na dotek.

Takových vlastností produktu docílíte za předpokladu, že si vyberete ten správný výrobní materiál. Může to být flanel, bavlna, satén, krep, popřípadě kombinace bavlny s polyesterem. Vzhledem k tomu, že každý člověk má trochu odlišné požadavky, výsledná volba je individuální záležitostí.

U kvalitního povlečení si kromě správných rozměrů pohlídejte i to, jakým způsobem je řešeno zapínání. Někdo dává přednost knoflíkům, jiný zvolí verzi na zip. I v tomto směru hraje vzhled, potažmo nabídka pestrých vzorů hodně důležitou úlohu. To znamená, že i povlečení můžete po estetické stránce do nejmenšího detailu sladit se svou ložnicí, ročním období nebo aktuální náladou. Meze se v tomto případě rozhodně nekladou.

Bytové doplňky všeho druhu

Jestliže máte zájem o kvalitní záclony a povlečení, navštivte internetový obchod Dante.cz, který vám u bytových prvků má rozhodně co nabídnout. Kromě dvou jmenovaných kategorií to mohou být i produkty určené do kuchyně, koupelny, pro děti, hotely, ale i ostatní varianty dekorací včetně pyžam. Postarejte se o to, že se ve vlastním domě či bytě budete cítit opravdu komfortně a příjemně.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek