Mobilní domky – jak vybrat mobilní dům?

Aug 21, 2014 by

Mobilní domky – jak vybrat mobilní dům?

Pořízení bydlení je velice stresující záležitost – nejen kvůli přebujelé byrokracii, ale především kvůli vysokým nákladům. Není proto divu, že stále více lidí jako řešení bydlení volí mobilní domy. Jsou totiž mnohem levnější. Mají ale i další výhody – jejich pořízení je co do počtu a obsahu souvisejících předpisů mnohem jednodušší. Díky použitým materiálům mohou být mobilní domky navíc velice moderní. Za kolik si je tedy můžete pořídit a co vše je třeba předtím vyřídit?

Výběr mobilního domu

Na trhu najdete stále více nabídek mobilních domů, přičemž si můžete vybírat z různých typů použitých materiálů, designových návrhů a rozměrů. V podstatě je možné říci, že si v dnešní době může vhodný mobilní dům pořídit každý, díky velikému rozpětí cen. Ty nejlevnější modely jsou k dispozici za zhruba 70 000 korun, přičemž je vyrábí nejen zahraniční, ale i české firmy. K nejznámějším výrobcům mobilních domků patří Mobilehouse, Mobilepoint, Delta Ceravans a Caravan Point Praha. Mobilhome si můžete nechat vyrobit na zakázku nebo zvolit sériovou produkci. Rovněž je k dispozici i instalace na klíč nebo jen dodávka modulů, z nichž se výsledný dům sestaví na místě.

Jak je to se zákony?

Pro umístění mobilního domku nepotřebujete vyřizovat formality, jako je například stavební povolení. Dokonce není před užíváním nutné provést ani kolaudaci. Existuje ovšem několik předpisů, které je třeba respektovat. Zejména musíte od stavebního úřadu získat územní souhlas. Ve většině případů není s jeho získáním žádný problém. Některé firmy, které se výrobou a instalací mobilních domků zabývají, za vás ale mohou prakticky vše vyřídit. Někdy je tato služba za poplatek, nicméně si s její pomocí můžete ušetřit mnoho starostí. Pouze si vyberete, kde bude vaše nové obydlí umístěno a o zbytek se postará dodavatel.

Podobné články

Sdílet článek