Měření termokamerou prozradí mnohé o vaší nemovitosti

Dec 20, 2017 by

Měření termokamerou prozradí mnohé o vaší nemovitosti

Tepelné mosty, úniky tepla a stále se zvyšující náklady na vytápění rodinného domu či jiného typu objektu. Přesně takové jsou scénáře spousty nemovitostí až do té doby, než je na budově provedena profesionální termovize. Teprve poté se majitelé začnou zajímat o to, jak ušetřit.

Termovizní měření je v současné době stále populárnější a důvod je naprosto zřejmý. Jen málokdo chce žít v objektu s vysokými úniky tepla, kde se ručička na ukazateli plynoměru či elektroměru točí stále dokola. S tím lze ale něco dělat. A to se netýká pouze rodinných domů, ale také bytových komplexů, panelových domů a podobných nemovitostí, kde se jakékoliv tepelné netěsnosti okamžitě promítají do výsledných nákladů na vytápění.

Měření termokamerou Praha

Cesta k minimalizování takových nákladů vede skrze specialisty z daného oboru. Zaměřit se musíte na odborníky, kteří vám provedou kompletní tepelný audit a zároveň přednesou řadu doporučení pro nápravu takových tepelných ztrát.

Nejvíce vám o únicích tepla prozradí především termosnímky. Na první pohled to pro vás budou možná nic neříkající barevné záběry. Po důkladném prostudování se však dozvíte, že jednotlivé barvy prezentují úniky tepla, a naopak dokonalé izolování nemovitosti.

Ihned zjistíte, na jaké segmenty rodinného domu se zaměřit s odpovídající opravou. Termovize Praha vám poskytne vše potřebné k odstranění takových příčin.

Díky těmto přínosným informacím můžete dokonce zlepšit celkovou energetickou hodnotu nemovitosti, respektive díky provedeným vylepšením. Není ničím neobvyklým to, že po měření termokamerou se můžete dopracovat k lepší energetické náročnosti budov. Proč se tedy u starších objektů spokojit s třídou D, E, F a vyšší, když termovize může být startovním elementem k tomu, abyste se posunuli minimálně o úroveň níže.

Měření úniku tepla na míru

Termovize je z technického hlediska poměrně složitým procesem, respektive musíte být vybaveni špičkovým zařízením a vědomostmi z dané oblasti. I přesto všechno jde o přijatelnou investici, jejímž výstupem bude termovizní měření se vším všudy.

Není to určitě jen vypůjčení nějakého přístroje, který nasměrujete na svůj rodinný dům a budete očekávat výše popisované výsledky. Takhle termovize Praha rozhodně nefunguje. Důležité jsou znalosti a zkušenosti v podobě zrealizovaných termovizí. Ideálně v počtu několika tisíců, kdy se dá hovořit o patřičných dovednostech a nadstandardních službách v daném segmentu.

Vsaďte v tomto směru na profesionály s letitou praxí, dlouhodobě prověřeným know-how, širokou působností v Hradci Králové, Praze, Zlíně, Vsetíně a ve Středočeském kraji. Obraťte se na ty, kdo provádí termovizní měření na výbornou, za skvělé ceny a s vysokou přidanou hodnotou. Je to firma AW TERMO s.r.o. a její projekt termohospital.cz. V její prospěch hovoří hned pár zásadních výhod.

  • Bohaté zkušenosti s termovizí – 25 000 nemovitostí a 35 000 termosnímků
  • Doporučení vedoucí k prokazatelnému snížení energetické náročnosti budov
  • Rychlé provedení měření úniku tepla po objednání
  • Plně kvalifikovaný termovizní protokol

A jestliže vás zajímá, od kolika korun je vlastně prováděno měření za pomoci profesionální termovizní kamery, budete určitě mile překvapeni. Pět termosnímků s vyšším rozlišením a výstupním termovizním protokolem se pohybuje od 1 700 Kč včetně DPH. Nemusí se ale jednat pouze o měření úniku tepla z domu jako z celé budovy. Tepelný audit může být realizován i v případě menších prvků nemovitosti, jakými jsou elektroinstalace, topení, rekuperace vzduchu a další oblasti. V tomto ohledu jde o individuální přístup.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek