Kvalitní podlaha je základ každého interiéru

Jul 15, 2021 by

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru

Ať už přijdete do jakékoliv místnosti, tu nejdominantnější část vždy tvoří podlaha. Ano, můžete zvolit odlišné vymalování, stylový nábytek, ale podlahová krytina je takovým pomyslným odrazovým můstkem při zařizování interiéru. Oproti jiným součástem bydlení jde zároveň o investici na delší dobu. Možná právě proto byste měli podlaze přikládat vyšší váhu.

Laminátové podlahy pojí cenovou dostupnost s originalitou

Při výběru podlahové krytiny se můžete zaměřit na laminátové podlahy. Ty okupují trh už pěknou řádku let. Při volbě vhodného materiálu se vám dostane řady přínosných vlastností. Zaprvé je třeba zmínit, že k dispozici je nepřeberné množství dekorů.

 • Dub Grove
 • Dub Cortina
 • Dub La Mancha
 • Dub Melba a mnohé další

Laminátové podlahy jsou tvořeny formou lamel, které mohou mít speciální drážku, ale také nemusí. Zámkový spoj je zárukou toho, že taková podlaha bude skvěle držet. Když zvolíte vyšší zátěžovou třídu, můžete laminátové podlahy použít i v komerčních prostorách, nejenom v rámci bydlení. Mezi hlavní charakteristické vlastnosti těchto typů podlah lze zmínit zdravotní nezávadnost a nenáročnost z pohledu údržby. Laminátové podlahy jsou navíc jako stvořené pro podlahové vytápění.

Alternativa v podání vinylové podlahy

Velkým konkurentem laminátových podlah se v posledních letech staly vinylové podlahy. Ty jsou schopné imitovat v podstatě jakékoliv dřevo. A to nejenom svým 3D vzhledem, ale i samotnou strukturou a pocitem na omak. Na rozdíl od laminátu, vinyl můžete použít i do lehce vlhkého prostředí, takže jej lze aplikovat v podstatě po celém domě, kde chcete mít jednotný vzhled. Zmínka by ovšem měla padnout i o řadě dalších přínosných vlastností.

 • Odolný proti kolečkovým židlím
 • Ideální pro podlahové vytápění
 • Odolnost proti oděru a poškrábání
 • Nenáročnost na údržbu

V případě vinylové podlahy se domůžete minimalizace přenášeného hluku, k čemuž přispívá složení konkrétní podlahy. Vinyl je také vhodný do zátěžových a jiných druhů prostor, kde můžete ocenit vysokou chemickou odolnost.

Ostatní druhy podlahových krytin

Trh s podlahovým materiálem je téměř neomezený. Volit pochopitelně nemusíte jenom z laminátových nebo vinylových podlah. Nabídky novodobých prodejců jsou v tomto směru skutečně bohaté. Každý má totiž trochu odlišné požadavky, a hlavně charakter interiéru, kam budou podlahy instalovány. Zde je výčet dalších dostupných produktů.

 • Parkety
 • PVC
 • Třívrstvé podlahy
 • Korkové podlahy
 • Koberce

Jednotlivé podlahy se od sebe liší vzhledem a předkládanými vlastnostmi, s čímž mimochodem souvisí i pořizovací náklady. Výjimkou nejsou ani odlišné požadavky z pohledu připravenosti konkrétního podkladu. Abyste v tomto směru nešlápli vedle, je zapotřebí se obracet na profesionály, kteří konkrétnímu oboru dokonale rozumí.

Podlahy Praha jsou zárukou kvality a pestrého výběru

Máte-li zájem o kvalitní podlahovou krytinu, vsaďte na podlahy Praha. Právě u těchto specialistů se vám dostanete komplexních služeb od A až do Z. To znamená, od poradenských služeb až po výslednou realizaci. Při ní jsou samozřejmě využívány moderní nástroje a technologie pokládky, takže je zaručena výsledná kvalita díla. Správné postupy, důkladná příprava povrchu, přemíra dostupných vzorků podlah a přísná kritéria při pokládce. Přesně u takových profesionálů si musíte pořizovat nové podlahové krytiny, ať už budou dřevěné, laminátové nebo vinylové.

Postarejte se o to, že zvolíte vhodné podlahy na spoustu dalších let a při zařizování interiéru se vydáte tím správným směrem. Svěřte se do rukou profesionálů v oboru podlah a budete nadmíru spokojeni.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek