Kvalitní designový nábytek do jídelny

Jan 29, 2020 by

Kvalitní designový nábytek do jídelny

Jídelna je důležitou součástí každé domácnosti. Prostor, kde se celá rodina schází při pravidelném stravování, debatování, zábavě a v rámci jiných příležitostí. Možná právě z toho důvodu by mělo jít o dobře zařízenou místnost, kde se všichni zúčastnění budou cítit pohodlně a komfortně.

Jídelna se skládá ze dvou důležitých částí, o nichž se v tomto článku rozepíšeme trochu podrobněji. Jsou to stoly a židle.

Masivní stůl jako základ jídelního koutu

Nejprve se pojďme věnovat jídelnímu stolu. Právě na něm probíhá všechno stravování, hrají se hry a odkládají nejrůznější věci. Jestliže chcete, aby vám takový stůl co nejdéle vydržel, měli byste zainvestovat do provedení jídelní stůl masiv. Ten bude nejčastěji vyroben z dubového nebo bukového dřeva, popřípadě z ořechu. Právě tvrdé dřevo v masivní úpravě zajišťuje maximální stabilitu a pevnost stolu. S tím vším se mimo jiné pojí celková odolnost.

Masivní jídelní stoly mohou nabývat libovolných podob, které dokonale zapadnou to toho či onoho interiéru. Takové stoly mohou být dokonce rozkládají, což přináší jednu podstatnou výhodu. Přisednout si k nim může podstatě více lidí, než je obvyklé. Bez sebemenšího problému tak pohostíte početnější návštěvy.

Jídelní stůl, to pochopitelně nemusí být jen rovná deska a čtyři nohy. Současné době vládnou designové unikáty, díky čemuž se domůžete jedinečných variant jídelních stolů.

Ke stolu patří stylové židle

Při pořizování jedné z důležitých součástí jídelny musíte myslet i na tu druhou, kterou tvoří jídelní židle. V jejich případě musíte dbát na celkovou funkčnost, pohodlí a v neposlední řadě i na vzhled. Přednost můžete dát netradičním materiálům a ruční výrobě. Ta je v porovnání s tou sériovou podstatně lepší. Také v tomto směru jsou oblíbené designové jídelní židle, které mohou nabývat podoby stylových polo-křesílek. Záleží na tom, v jakém duchu tvoříte jídelní prostor.

Základem moderních jídelních židlí je především kvalitní dřevěná konstrukce působící masivním dojmem. Pokud bude součástí židle textilní část, dostane se vám bohatého výběru také v podání látek. Ať už jde o výrobní materiál nebo barevné provedení. Židle tak mohou korespondovat s ostatními bytovými prvky v jídelně nebo se naopak stanou její nepřehlédnutelnou součástí.

Je pravdou, že nákupem klasických nebo designových židlí to končit rozhodně nemusí. Velice originální, netradiční a zároveň hodně vyhledávané jsou židle tonetky. Pod pojmem tonetka si můžete představit zlidovělý název židle z ohýbaného dřeva. Tato technologie je využívána již více jak 150 let a stále přináší onu požadovanou eleganci a dojem luxusu.

I když mohou tonetky působit starším dojmem, nachází své místo nejenom ve tradičních domácnostech, ale tak v těch moderních. V kombinace s patřičným lakem dřeva a barevným odstínem podsedáku se stanou pestrou a oživující součástí interiéru. Židle tonetky mají zkrátka styl, a proto z prověřené klasiky dělají něco novodobého a nadčasového.

Výrobce kvalitního designového nábytku

Pokud toužíte po unikátní jídelně, která se stane doslova reprezentativní součástí vašeho bydlení, měli byste zainvestovat do značky Belterra. Jde o výrobce precizního a vzhledově propracovaného nábytku, který na trh přichází se stylovými jídelními stoly a designovými židlemi. Vybírat si můžete z pestrých produktů, s nimiž se pojí taková slova, jakými jsou originalita, jedinečnost, kvalita a přiměřené cenové náklady.

Je nejvyšší čas, vybudovat si jídelní kout, který se stane středobodem vaší domácnosti a kde se budete cítit dobře. Vsaďte na jídelní stůl masiv a podlehněte kouzlu židlí, jimž se říká tonetky. Ani v jednom případě nešlápnete vedle.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek