Kontejnery jsou všestranným modulárním produktem

Jun 10, 2019 by

Kontejnery jsou všestranným modulárním produktem

Když se vysloví pojem kontejner, každý si představí nádobu na odpad libovolného typu. Jenže tento výrobek může nabývat i mnohem pestřejšího využití díky své výsledné podobě. Pokud se budeme bavit o modulárních kontejnerech, které mohou dosahovat délky 14 metrů a šířky 4 metrů, velice brzy zjistíte, že jejich možnosti jsou daleko pestřejší, než se na první pohled zdá.

Pojďme se na kontejnery zaměřit z trochu odlišného hlediska. Nahlédněme do produktové nabídky jedné z významných firem, jež kontejnerům vnukla zcela jiné a originální podání.

Kontejner jako plnohodnotný domov

Kontejner má v základu tvar obdélníku o patřičných rozměrech. Díky kvalitním výrobním materiálům a vhodnému použití daného příslušenství z něj lze vytvořit i komfortní a pohodlný domov. Jednotlivé kontejnery lze k sobě skládat a formovat k obrazu svému. Tímto způsobem vznikají přízemní i patrové objekty, včetně rodinných domků ve tvaru písmene L.

V případě takových produktů je kladen velký důraz na ty nejmenší detaily. Stavba kontejnerů umožňuje snadný rozvod elektřiny, vody, topení a instalaci ostatních prvků přispívajících k vytvoření plnohodnotného obytného prostoru.

Moderní obytné kontejnery jsou zajímavé v tom, že podléhají všem příslušným certifikacím a bezpečnostním pravidlům. Zároveň se stávají cenově velice dostupným typem bydlení. Mimochodem, tento způsob obydlí je v mnohých světových destinacích hodně populární a oblíbený. Není ničím neobvyklým, a proto se začíná čím dál více uplatňovat také v našich českých končinách.

Obvykle byste originálním a stylovým stavbám na první pohled jenom těžko hádali, že jsou vytvořeny z kontejnerů.

Sanitární kontejnery představují boom současné doby

Na co v tuzemských končinách ale určitě narazíte jsou sanitární kontejnery. Jak jejich název správně prozrazuje, jde o kontejnery sloužící k vykonání nezbytné potřeby. To znamená prostor vybavený odpovídajícím množstvím toalet, umyvadly, ale v případě potřeby i sprchou a ostatními sanitárními prvky.

Ve prospěch těchto kontejnerů opět hovoří jejich modulárnost a celková flexibilita. Na poměrně malém prostoru jste schopni zajistit toalety pro stovky lidí. A to snadno, rychle a bez jakýchkoliv složitostí. Sanitární kontejnery mohou navíc korespondovat s vašimi představami také prostřednictvím svého barevného provedení. To znamená, že budou laděny do barev vámi pořádané akce nebo společenské události. Meze se v tomto případě rozhodně nekladou.

Sanitární kontejnery můžete zvolit nejenom pevně usazené, ale i mobilní. Ty vám budou na vybrané místo dovezeny a umístěny pouze na danou dobu. Typickými příklady jsou právě hudební festivaly a jiné akce podobného druhu.

Kontejnery pro všechno

U rodinných domů a sanitárních potřeb využití kontejnerů pochopitelně nekončí. Díky modulárním sestavám lze vytvořit v podstatě cokoliv. To znamená, že z kontejnerů vznikají školy a školky, administrativní objekty, technologické stavby, ale také originální stánky s občerstvením, malé kavárny, servisní stanoviště, přístavby, banky, vrátnice, prodejny, pokladny a jiné mobilní domky. Možností využití je více než dost.

Jedinou cestou k úspěchu je volba vhodného výrobce, potažmo dodavatele kontejnerů. Je zapotřebí vsadit na takovou společnost, která má s tímto oborem dlouhodobé zkušenosti, přinese vám maximální flexibilitu, klade důraz na kvalitu, mobilitu a finanční dostupnost. Pak vám budou kontejnery plnit daný účel spoustu následujících let. Ideální volbou se vám může stát profesionální společnosti Contimade, jež vám zhotoví kontejnery šité doslova na míru dle vašich náročných potřeba a požadavků.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek