Jízdní kola a koloběžky

Oct 30, 2014 by

Jízdní kola a koloběžky

Krásné počasí nám přeje, a tak je nejvyšší čas porozhlédnout se po nějakém jízdním kole, které nám dokáže ještě více zpříjemnit slunečné dny. Kdy jindy než v letních měsících využít cykloturistiku. Není nic hezčího než brázdit na kole neprobádané krajiny a nechat si větrem čechrat vlasy.

Než však na nějaký výlet vyrazíte, měli byste si dobře rozmyslet, jaké kolo se k vám nejvíce hodí. Není totiž důležitý jenom vzhled a nastavení sedačky, ale také velikost celkové konstrukce jízdního kola. Ta se vybírá dle vaší aktuální výšky a váhy. Nechte si poradit od odborníka.

Pokud plánujete vícedenní výlety je dobré myslet i na nosiče a to jak přední, zadní tak i boční.

Pokud chcete kolo využít jen na cestu po městě je ideální kolo speciálně vyrobené do města. Vybrat si také můžete z několika druhů přehazovaček. Ať už kolo s jednou rychlostí, a nebo s více rychlosti, vhodné do náročnějšího terénu. Bezpečně především.

Koloběžky

Stále více oblíbenější dopravní prostředek, nejen u dětí. Koloběžka je lehká, skladná a můžete ji vzít všude s sebou. Jednoduše jí složíte a uklidíte do skříně. Pokud ovšem máte ten jednoduchý typ. Jestliže jste náročný uživatel a jízdu na koloběžce si opravdu užíváte každý den, je pro vás na trhu mnohem těžší a náročnější konstrukce, kterou musíte skladovat jako jízdní kolo.

Rádi cestujete ve více lidech? Koloběžka pro dvě osoby bude pro vás ideální, musíte se naučit synchronizaci, ale pak je jízda zábavná a s poloviční prací pro vás.

Speciálně uzpůsobené cyklostezky jsou nejlepší pro bezpečnou jízdu. Jejich výstavba roste i ve městě. Určitě je využijte a zbytečně neriskujte.

Není zřejmé zda se koloběžka na veřejných komunikacích považuje za jízdní kolo, to však neznamená, že na silnicích nemusíte mít ochranné prostředky. Vřele doporučujeme chrániče a helmu. Zdraví je totiž jen jedno.

Podobné články

Sdílet článek