Jaký je ideální nábytek pro děti?

Aug 19, 2014 by

Jaký je ideální nábytek pro děti?

Máte děti, nebo o nich přemýšlíte a rádi byste pro ně udělali pokojíček, který by byl pro ně ideálním? Tak byste měli vědět, že základem každého pokoje je nábytek. V případě pořizování nábytku pro děti byste měli zvážit, jaký nábytek budete vybírat, abyste dětem v pokoji zajistili nejen určitý komfort, ale hlavně i jejich bezpečí. Čím starší dítě je, tím jsou jeho požadavky větší.

Děti do 5 let – kojenci a batolata

Jestliže máte kojence nebo batole, vystačíte si s klasickou postýlkou, skříní na oblečení (případně i plenky), další skříní na hračky nebo přebalovacím pultem – jestliže chcete. Jedinou podmínkou je, aby vše bylo stabilní a pevně to drželo, aby na sebe dítě něco nepřevrhlo, jakmile se bude plazit. Vhodné je různé skříně zabezpečit, aby se do nich vaše dítě bez vašeho vědomí nedostalo a neuspořádalo si to podle svého.

Děti od 5 do 10 let

Je třeba myslet na to, že děti v tomto věku budou školou povinné, a proto je důležité pořídit takový nábytek, aby díky němu mohli plnit svoje školní povinnosti. U dítěte do 10 let budete potřebovat postel, psací stůl na úkoly, židli, skříně na oblečení a případně polici nebo skříně na učebnice a sešity, někdy také i na hračky. U mladších dětí by neměl mít nábytek ostré rohy, nebo na kolečkách, jelikož by hrozilo nebezpečí úrazu. Co se týče školáků, ti jsou již rozumnější a tak pro vás bude výběr nábytku jednodušší, než u malých dětí, jelikož nehrozí takové riziko úrazu. Není tedy problém pokoj vybavit více doplňky.

Nábytek pro děti od 10 let

U starších dětí jsou nároky vyšší a bude záležet pouze na vás, jak se s dítětem domluvíte. V podstatě bude nábytek vybaven stejně, jako u dětí do 10 let a změny budou minimální. Počítejte ale s tím, že v období puberty se vaše dítě nespokojí s postelí, na které spává již 10 let, nebo se stolkem například po babičce.