Jaké existují styly ve světě bydlení?

Feb 8, 2020 by

Jaké existují styly ve světě bydlení?

Stejně jako svět módy má jisté styly, i svět bydlení je na tom podobně. Pokud se zajímáte o bytový textil, bytové doplňky nebo o design jako takový, pravděpodobně byste dokázali vyjmenovat všechny styly, které se liší jen odlišným nábytkemnebo barvami. Prozraďme si nejznámější styly, do nichž si lze zařídit svůj interiér. Třeba se vám některý ze stylů zalíbí natolik, že svou domácnost hned krapet pozměníte.

Anglický styl bydlení

Anglický styl bydlení lze popsat jako kýčovitý a přeplácený. Pro mnohé však i tento styl bydlení má své kouzlo. Anglický styl bydlení je inspirován venkovem, také přírodou. V takto zařízených domácnostech nechybí jak obrazy, tak ani květiny nebo masivní krb, na nímž se tyčí zrcadlo. Pokud si zařídíte svou domácnost do anglického stylu, myslete na to, že důraz je třeba klást na tmavé dřevo, na vlnu a také na leštěnou mosaz a křišťál.

Holandský styl

Pokud si svou domácnost představujete jako kombinaci moderního a zároveň tradičního stylu, je pro vás určen holandský styl bydlení. Pro holandský styl bydlení je typický masivní zdobený nábytek, který se však kombinuje s moderními prvky. Tím vznikne pro někoho nezapadající, pro jiné naprosto dokonalá kombinace, která v konečném důsledku vypadá velice čistě a skromně.

Španělský styl bydlení

Kombinovat staré a nové? To je typické pro španělský styl bydlení. Určitě se do tohoto stylu zamilujete, a to především proto, že se jedná o praktický a stoprocentně funkční styl, kde není místo na zbytečnosti. Co se týče barev, většinou se všechno kombinuje do přírodních materiálů, ale povoleny jsou také kombinace teplých a studených barev. Kombinaci se nebojte podpořit zdobenými tkanými koberci.

Arabský styl bydlení

Pojďme se podívat na kulturně zbarvené styly bydlení, konkrétně si prozraďme něco o arabském stylu. Jedná se o styl bydlení, ve kterém dominuje barva bílá, zelená a také červená či modrá. V takových interiérech dominuje především jeden kus nábytku, což většinou bývá sedačka nebo stůl či postel.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek