Jak vybrat vhodnou vířívku?

Jul 26, 2015 by

Jak vybrat vhodnou vířívku?

Pokud si chceme doma zařídit vlastní wellness centrum, obvykle jeho základem bývá úžasná vířivá vana. Výběr však vůbec nebývá snadný, proto vám poradíme, jakými parametry se při koupi vířivky řídit.

Materiál

Pro výrobu skořepiny vířivky se obvykle užívá akryl. Avšak akryláty jsou v nabídce v různých cenových kategoriích a samozřejmě také v různé kvalitě, proto se nenechte zlákat podezřele nízkou cenou vany. Levné vířivky jsou obvykle vyrobeny z čínského akrylu, které méně vydrží a není tak odolný proti poškrábání či přímému slunci. Americké akryláty mohou být o něco dražší, ale bývají kvalitnější.

Odolnost

Pokud plánujete koupi vířivky, pečlivě promyslete, kolik osob ji bude využívat a zda ji chcete umístit do vnitřních nebo venkovních prostor. Dle potřeby pak musíte volit ideální vanu, ty venkovní by měly být ideálně až do -10°C, abyste si skvělou koupel mohli vychutnat i v chladném období. Obvykle se také s venkovní vířivkou lépe manipuluje, navíc pokud chcete vanu větší než pro 4 osoby, může se stát, že se do vnitřních prostor zkrátka nevejde.

Kvalita trysek a jejich umístění

Abyste se ve své vířivé vaně cítili skutečně jako ve wellness centru, trysky by měly být umístěny tak, aby masírovaly namáhané svaly na vašem těle. Tedy okolo páteře, stehenní svaly apod. S prodejcem se pak poraďte, zda bude pro vaši vanu lepší nerezové či plastové zpracování regulace proudu.

A jak si doma zařídit skutečné wellness centrum?

Pokud uvažujete nad koupí vířivky, je vhodné doplnit vaši domácnost také saunu. Právě sauny totiž poskytují dokonalé uvolnění svalů, které pak ve vířivé vaně ještě zdokonalíte. A chcete-li mít vaši domácí relaxační místnost opravdu dokonalou, obraťte se na profesionální firmu. Společnost Eurowellness vám doporučí i vodné vodní dekorace a veškeré doplňky, aby odpočinkové místo u vás doma vypadalo jako z pětihvězdičkového hotelu. A samozřejmě za skvělou cenu!

Podobné články

Sdílet článek