Jak vybrat vhodnou postel a na co se zaměřit?

Jul 27, 2017 by

Jak vybrat vhodnou postel a na co se zaměřit?

Postel je základním nábytkem v jakékoliv ložnici. Prvek, na kterém trávíme velikou část svého života, aniž bychom si to uvědomovali. Proto je nezbytné investovat do té správné postele, jež přináší odpovídající užitek.

Ať už jde o dětské postele nebo postele pro dospělé, měli byste se při nákupu zaměřit na několik základních věcí a položit si pár důležitých otázek.

Masivní postele odpovídající velikosti

V první řadě to bude určitě výrobní materiál. Ten má vliv především na celkovou odolnost a pevnost daného výrobku. Zároveň úzce souvisí také s celkovou životností. Vyhnout byste se měli jistě levným a tenkým deskám z překližky.

Daleko lepší volbou je dřevo. Postele z masivu zažívají v tomto směru náležitý boom. Ať už je to buk nebo dub, popřípadě borovice, každý si přijde na to své.

Další fází by měla být volba optimální velikosti. Na počátku je to výběr jednolůžka nebo dvoulůžka. Postel pro jednoho by měla mít šířku alespoň 80 cm pro získání odpovídajícího komfortu. Optimálních je 90 cm, v lepším případě až 120 cm. U dvoulůžkové postele je to násobek, tedy 180 cm.

Co takhle úložný prostor?

Jestliže ve své ložnici bojujete s nedostatkem úložného místa, měli byste se mimo jiné zajímat i o úložný prostor. Ten je samozřejmě koncipován přímo pod postel. Moderní postele s úložným prostorem vytváří působiště pro skladování peřin, povlečení a v dětském pokoji třeba velkého množství hraček. Zkrátka místo navíc, které byste asi normálně neupotřebili.

V neposlední řadě myslete také na své potřeby z pohledu výsledného vzhledu. I ten hraje při nákupu postele zásadní roli. O barevném dekoru a struktuře vypovídá zvolená dřevina. Vy však můžete nákupem toho či onoho modelu vybrat i ten správný tvar. Hlavně v oblasti čela.

Věnujte nákupu postele dostatek času a výsledná kvalita se vám vrátí v požadovaném komfortu.

Podobné články

Sdílet článek