Jak vybrat vhodné kolo?

Oct 30, 2014 by

Jak vybrat vhodné kolo?

S přibývajícími, sluncem zalitými dny se stále více lidí spoléhá na své jízdní kolo. Ať už se to týká dopravy do zaměstnání, nebo rekreační jízdě za poznáním nových oblastí. Jízdní kolo je ideálním řešením, kdy investujete na začátku a poté už jezdíte zcela zdarma, s vlastním pohonem.

Jízdní kolo využíváme ve 3 hlavních disciplínách. Jako rekreační, doprava do zaměstnání nebo kamkoliv je potřeba, a pro sportovní účely. Pro běžného uživatele jízdního kola postačí klasické trekové kolo, které se hodí jak do přírody tak do města.

Na trhu je k dostání kolo horské, trekové, městské a závodní. Závodní kolo je speciálně vytvořené pro profesionální závody.

Pokud jste se rozhodli, že zainvestujete a budete se nadále dopravovat do cíle na jízdním kole, zjistěte si všechny potřebné rady a tipy. Není to tak, že přijdete do obchodu, ukážete na nějaké kolo a to si koupíte. Důležité jsou parametry. Vybírejte vždy podle vaší aktuální váhy a výšky. Také si rozmyslete, zda chcete mít jen lehké závaží, a nebo s kolem chystáte několikadenní tůru.

Převážně v letních měsících je stále oblíbenější cykloturistika. Zajedete si s rodinou na nějaké pěkné, autem nezdolatelné místo, a kocháte se přírodou. Některé výlety jsou speciálně uzpůsobené cykloturistice, a vy tak můžete poznávat, nejenom Česko, ale také zahraničí, na kole.

V posledních letech se více než kdy dříve staví, pro cyklisty, bezpečné cyklostezky, které vám zaručí bezpečnou a auty nerušenou jízdu. Kolem těchto stezek, jsou různá odpočívadla s občerstvením a pokud vedou kolem vody, máte možnost se zchladit, pro vámi uzpůsobenou pláž.
Učte svoje děti již od mala na jim uzpůsobených kolech. Jízdní kola mají budoucnost a podle statistiky je kolo nejrychlejší dopravní prostředek ve městě. A kolo má ještě další plus, udržuje vám vaší fyzičku a sílu.

Podobné články

Sdílet článek