Jak vybrat vhodná svítidla do kuchyně

Dec 1, 2021 by

Jak vybrat vhodná svítidla do kuchyně

Světlo je nezbytnou součástí našich domovů. Mnohdy si samozřejmě nevystačíme s tím, které do bytu či domu proniká zvenčí. V noci to platí dvojnásob. Z toho důvodu je třeba volit to správné osvětlení. Jedním z nejfrekventovanějších míst většiny domácností je bezpochyby kuchyně. Místo, kde svítidla hrají hodně důležitou roli.

Centrální osvětlení, ale i mnohá další

Každá kuchyně je samozřejmě individuálním prostorem, nabývá odlišných velikostí a uspořádání. Právě díky tomu můžete do kuchyně použít hned několik typů osvětlení. Středobodem všeho může být centrální osvětlení. Při přípravě jídla pak musíte cílit na dostatek světla na konkrétní pracovní ploše. V tomto směru existuje řada variant.

  • LED svítidla
  • Zapuštěná světla
  • Nástěnné osvětlení
  • Nábytková světla

Hodně v kurzu jsou právě LED svítidla a LED pásky. Ty lze velice snadno a rychle namontovat nejenom pod horní část kuchyňské linky. Třeba u LED pásek oceníte možnost regulovat intenzitu osvětlení. Kromě jiného lze měnit také zabarvení světla. Pro práci je vhodné spíše modré světlo, kdežto k navození příjemné domácí atmosféry to žluté.

Svítidla do kuchyně samozřejmě nekončí pouze výčtem výše prezentovaných produktů. V závislosti na konceptu kuchyňských prostor mají zelenou také stropní světla, včetně těch závěsných. Ta mohou být spuštěna například nad barem nebo jídelním stolem. Kreativitě se meze rozhodně nekladou.

Nakupujte svítidla u profesionálů

Jestliže aktuálně řešíte osvětlení ve své kuchyni nebo ho jednoduše chcete povýšit na lepší úroveň, navštivte internetový obchod AULIX lighting. Právě zde naleznete svítidla do kuchyně a do ostatních bytových prostor. Každý si přijde na to své díky pestrému výběru sortimentu a zajímavým cenám. Nepodceňujte kvalitní osvětlení v kuchyni a kdekoliv jinde v interiéru. Věřte, že se to vyplatí.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek