Gastro vybavení je pro náročné provozy nezbytností

Jul 13, 2021 by

Gastro vybavení je pro náročné provozy nezbytností

Provozujete malou rodinnou restauraci nebo vlastníte velké stravovací zařízení, kde připravujete stovky jídel denně? Ať už je to tak či onak, potřebujete více než jenom spolehlivý personál a reprezentativní prostory. Každý podnikatel v této oblasti určitě ví, že základem nezbytného úspěchu je především kuchyně. Od té se odvíjí naprosto všechno. Když budete připravovat dobré pokrmy, zákazníci se budou vracet. A právě v kuchyni musíte vsadit na profesionální gastro vybavení.

Kvalita hraje významnou roli

Možná si v duchu říkáte, provoz restaurace zvládneme i s běžným vybavením do kuchyně. To však není pravda, o čemž byste se přesvědčili během velice krátké chvíle. Kuchyně jakéhokoliv restauračního zařízení musí odpovídat patřičným hygienickým standardům. V takových provozech si musíte uvědomit hned několik důležitých věcí.

 • Vybavení je zatěžováno vyšším provozem.
 • Na jednotlivé produkty jsou kladeny větší nároky z pohledu odolnosti.
 • Je zapotřebí využít každého volného prostoru.

Přesně z těchto důvodů má zelenou profesionální gastro vybavení. Výrobky určené do zátěžových provozů, které obstojí řadu let a přinesou maximální komfort a praktické využití.

Gastro lednice jsou naprostým základem

Výbava restauračního zařízení bude mít pochopitelně několik fází. Abyste vlastnili provozuschopnou kuchyni, musíte začít od toho nejzásadnějšího. V okamžiku, kdy pořídíte suroviny na vaření, je nezbytné je někam uložit. K tomu slouží gastro lednice a mrazáky. Chladicí a mrazicí zařízení odpovídající velikosti a značky. Mezi prověřené výrobce patří následující.

 • Liebherr
 • Vestfrost
 • Fagor
 • Retigo
 • Edesa a další

Prověřená kvalita, se kterou v provozu nebudete mít žádný problém. Stačí si jen zvolit patřičný objem gastro lednice. V dnešní době navíc nebudete mít nouzi ani o doplňkové příslušenství, jehož je více než dost. Typickým příkladem jsou výrobníky ledu, ledové tříště, vinotéky, gondoly, vitríny a mnohé jiné. Zkratka vše, co nějakým způsobem přispívá k uskladnění potravin, surovin a nápojů při nižší teplotě.

Gastro sporáky pro přípravu pokrmů

V okamžiku, kdy máte uskladněné suroviny, je zapotřebí přesunout se k přípravě samotných pokrmů. Finálním krokem je proces vaření, pečení, dušení, smažení nebo opékání. Tohle všechno a mnohé další zastanou gastro sporáky. V tomto směru máte bohatý výběr z pohledu varné technologie, která bude do nejmenšího detailu odpovídat vašim potřebám. Pokud jde o profesionální gastronomii, možnost výběru je skutečně značná.

 • Velkokuchyňské fritézy
 • Grily
 • Varný kotel
 • Varné stoličky
 • Pece
 • Velké smažící pánve a jiné

Mezi prověřená varná zařízení patří značky Fagor, Alba a Gasztrometál. Opět jde o profesionální gastro sporáky lišící se ve velikosti, technických parametrech a přidružených funkcích. Právě s takovou výbavou se nemusíte omezovat při každodenním vaření a příprava jídla vám půjde pěkně od ruky.

Nepodceňujte možnosti profesionálního gastro vybavení

Gastro vybavení obecně je přínosem pro jakýkoliv provoz, který to v této oblasti myslí vážně. Výše uvedené produkty rozhodně nesmí chybět v žádné kuchyni. Kromě nich je to však i spousta dalších nástrojů usnadňujících přípravu pokrmů. Jmenovat lze například konvektomaty, multifunkční zařízení, mycí technologie, kuchyňský inventář, nástroje pro mechanické zpracování potravin, jejich transport a vydávání.

Zvolte si při zařizování restaurace nebo stravovacího provozu to správné gastro vybavení. Tento pomyslný odrazový můstek a vstupní investice se vám v budoucích letech rozhodně vyplatí. Vybírejte si jen z prověřených značek a od skutečných profesionálů z tohoto oboru.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek