Dřevostavba jako budoucí a komfortní domov

Jun 11, 2019 by

Dřevostavba jako budoucí a komfortní domov

Vlastní domov je něčím, po čem touží většina lidí. Krásný dům s vhodně řešenými interiéry, dostatečně velkou obytnou plochou a moderním vzhledem. Nic z toho už nemusí být jen představa a sen. Díky novodobým technologickým postupům a cenám se vše může stát skutečností.

Důkazem toho jsou dřevostavby, které vznikají z ekologického materiálu, jímž je dřevo. A právě na ně se v tomto článku zaměříme podrobněji. Zjistíte, jaké jsou přednosti dřevostaveb a sami následně rozhodnete, zda je to právě to, po čem dlouhou dobu toužíte.

Proč právě dřevostavby?

Spousta lidí si před výstavbou rodinného domu klade zásadní otázku, jestli se vydat cestou klasického zděného objektu nebo dát raději zelenou dřevostavbám. Na tohle všechno vám mohou poměrně snadno odpovědět další řádky.

První velkou výhodou je to, že dřevostavby na klíč jsou realizovány ve velice krátkém časovém intervalu. To znamená, že během jednoho až pěti měsíců dojde ke kompletní výstavbě rodinného domu, včetně nejrůznějších úprav. Vliv na to má fakt, že dřevostavby jsou zhotoveny z dřevěného materiálu. Spousta částí je již předmontovaných a ve výsledku se jedná o suchou variantu výstavby. Na rozdíl od cihel, malty a lepidla nemusíte v tomto směru provádět žádné zdlouhavější technologické přestávky.

Dalším podstatným kladem jsou vlastnosti použitého materiálu. Ten je cenově dostupný, ekologický a zároveň obnovitelný. Takové dřevostavby se následně prezentují velice účinným zateplením. Ba dokonce tím nadstandardním. To znamená, že v maximální možné míře využijete energie pro vytápění objektu. A výsledek takových parametrů? Jsou to velice nízké a přijatelné provozní náklady oproti zděnému objektu.

U dřevostavby se můžete spolehnout na zajímavé pořizovací ceny a dlouhou životnost stavby. Ani s jakýmikoliv náročnými udržovacími pracemi se nemusíte zaobírat.

Návrhy dřevostaveb na míru

Jakýkoliv rodinný dům je bezpochyby individuální záležitostí. Každý člověk má o svém budoucím příbytku trochu odlišné představy. I z tohoto důvodu volte dodavatele dřevostavby, který vám dokáže navrhnout řešení doslova na míru. To znamená, že zhmotní vaše představy do reálného projektu, jehož součástí bude i 3D vizualizace. Výstupem se následně stane samotná realizace od A až do Z. Vyřízení všech podstatných dokumentů, zajištění stavebního materiálu a provedení potřebných prací.

Dřevostavby pochopitelně nejsou jen záležitostí nových objektů. Vhod vám přijdou také při rekonstrukci libovolného domu. Typickým příkladem jsou půdní vestavby, u kterých aplikování dřevostavby doslova vybízí. S pomocí tohoto vhodně zvoleného stavebního materiálu máte možnost vybudovat nízkoenergetickou bytovou jednotku ve velice krátkém čase.

To znamená, že dřevostavby jsou vhodné jak u novostaveb, tak v rámci rekonstrukcí. A víte, co je na všem to příjemné? Dřevostavbu od klasického zděného objektu v žádném případě nerozpoznáte. I takové domy jsou totiž spojeny s klasickou fasádou a na první pohled není patrné, jakou technologií byly budovány.

Vydejte se cestou dřevostavby

Jestliže vás oslovily všechny výše uvedené klady dřevostaveb, pak nezbývá než si najít spolehlivého dodavatele těchto služeb. Rozhodně vybírejte na základě dlouhodobých zkušeností v oboru a dle kladných referencí. Důkazem kvality poskytovaných služeb se vám stanou již realizované domy a půdní výstavby.

V tomto směru se můžete spolehnout na společnost JKM Stavby s.r.o., která se zabývá výstavbou a prodejem dřevostaveb. V této souvislosti nabízí i jednotlivé činnosti, jakými jsou subdodávky prací a kompletní dodávky interiérů moderních dřevostaveb.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek