Chytré parkování je do města, jako stvořené

Jul 15, 2021 by

Chytré parkování je do města, jako stvořené

Většina měst v dnešní době bojuje s jedním zásadním nešvarem. A tím je omezená kapacita parkovacích míst. Ta ubývající závratným tempem s nárůstem počtu automobilů. Rodiny žijící v centru mají více vozů, návštěvníci chtějí parkovat uprostřed měst a o komerčních objektech ani nemluvě. Takový problém lze řešit buď omezením dopravy, k níž přistupují některá města. Tato rozhodnutí se ovšem potýkají s nevolí mnohých lidí. Druhou variantou je chytré parkování. Novodobé řešení výstavby parkovacích míst, které bude jistě hudbou budoucnosti.

Jak vypadá chytré parkování?

Jenže, co si vybavit pod pojmem chytré parkování? Je to jednoduché. Představte si parkovací věž, do níž zajedete a váš automobil se přesune o místo výš, aby parkování mohl využít další vůz. To znamená, že auta se na jednom místě nekupí plošně, ale do výšky. Tím pádem dochází k maximální úspoře volných prostor a je možné vytvořit spoustu nových parkovacích míst. A jaké parametry se pojí s chytrým parkováním?

  • Horizontální řazení aut ve dvou řadách.
  • Možnost poskytnutí 2 až 16 parkovacích míst.
  • Dlouhá životnost konstrukce více jak 20 let.
  • Chytrý parkovací systém.

Řešení městského parkování chytře a rychle

Právě rychlost výstavby takové konstrukce je jedním z kladů, který ocení každé město. Do tří až pěti dnů může být řešení městského parkování zrealizováno. Tím pádem dojde k minimálnímu omezení provozu. Doba výstavby se pochopitelně liší v závislosti na tom, jaká bude výška takové konstrukce.

Mezi ostatní klady patří bezpochyby flexibilita. Jednoduchá montáž se pojí i s velice triviální a okamžitou demontáží. Řešení městského parkování tak lze přesunout na zcela jiné místo. Systém je navíc kompletně připraven pro instalaci dalšího příslušenství, včetně zastřešení. Díky opláštění může chytrá garáž dokonale splynout s jakoukoliv stavbou v okolí nebo poskytne praktickou reklamní plochu. Tím pádem nejsou vidět zaparkovaná auta a neruší konkrétní zástavbu. Chytré parkování tohoto typu může stát nejenom v moderních, ale i v postarších a historických lokalitách měst.

Snadná a intuitivní obsluha

Rychlá výstavba parkoviště je jednou věcí. Přínosné je ovšem i jednoduché ovládání. Parkovací systém tohoto typu bude schopen snadno ovládat naprosto každý majitel vozu. Přispívá k tomu především důmyslná technologie. Všichni řidiči ocení například to, že systém sám pozná, kde je ještě volné místo a po zaparkování vozu jej automaticky nabídne. Parkoviště je tak neustále k dispozici. Součástí chytrého parkoviště je ovládací panel, skrze který lze přivolat konkrétní vůz. Využívány jsou nejrůznější metody.

  • Ruční přivolání
  • Čip
  • Speciální karta
  • Mobilní aplikace

Systém chytrého parkoviště je navíc natolik chytrý, že auta se vždy netočí dokola jedním směrem, ale podle obsazenosti se snaží nabídnout nejbližší volné místo, respektive nejkratší variantu.

Unikátní technologické řešení pro parkování

Jednoduchost ovládání, precizní zpracování ocelové konstrukce, odolnost v teplotním rozsahu od -40 °C do +45 °C, nízké provozní náklady, minimální hlučnost, použití nejmodernějších technologií za pomoci laserového snímače a mnohé jiné. To je jenom malá ochutnávka toho, jak může vypadat chytré parkování. Nejde samozřejmě pouze o řešení městského parkování. Tento systém mohou s přehledem využívat i firmy, bytové domy a všichni další. Omezený prostor pro parkování se týká různých subjektů a lokalit. Proto neváhejte a podlehněte kouzlu moderních technologií, které mají své nediskutovatelné místo také v oblasti parkování. Parkovací systém Car Tower příslušné série je toho jasným důkazem.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek